Teder sai miljardeid Vene O'Key poeketi müügist

Suurärimees Hillar Teder müüs oma osaluse
Venemaa ühes võimsamas kauplusteketis O'Key, mis omab Peterburis 11
hüpermarketit ja kavatseb laineda üle kogu suurriigi, eestlane võis teenida
müügist 1,7-2 miljardit krooni, kirjutab Eesti Ekspress.

Teder ei soostunud nimetama tehingu hinda. Ta ütles, et tegemist polnud mitte niivõrd osaluse müügi, kui firma jagunemisega. Ta ei lükanud ümber, et tehingu väärtus võis olla 150-180 miljonit dollarit. Tegemist on idanaabrite saja suurema erafirma sekka kuuluva ettevõttega.

Poekett teatab oma veebiküljel, et tema osanikeks on Luksemburgi kompanii Dorinda Holding kaudu kolm venelast — Dmitri Troitskii, Boriss Voltšek ja Dmitri Koržev. Tederi nime peremeeste seas enam ei ole.

Vene ärileht Kommersant kajastas müügiuudist möödunud nädalal pealkirja all "O'Key vabanes aktsendist. Eesti miljardär Hillar Teder väljus keti omanike koosseisust". Firmas FIM Securities töötav analüütik Maria Davõdova ütles ajalehele, et O´Key koguväärtus on 750-850 miljonit dollarit, millest Tederi osa moodustas 150-180 miljonit dollarit.

Teder kinnitas Ekspressile müüki, kuid ütles, et see pole enam uudis, sest tehing toimus juba mullu sügisel. Siis tehti otsus, et tema Vene partneritele jääb Venemaa, Tederi mängumaaks saab Ukraina. "Olen sellest asjast toimetanud Ukrainas," märkis ta koha pealt antud telefoniusutluses.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

SALONSHOP BALTIC OÜ otsib TURUNDUSJUHTI

Salonshop Baltic AS

31. detsember 2018

Tarkvara

AccountStudio - lihtsalt kohandatav terviklik äritarkvara

Äritarkvara, mida on võimalik kohandada erinevate nõudmiste ja tegevusaladega väike- ja suurettevõtetele. Tarkvara liidestab ettevõtte e-poe nii, et tehingud e-poes kajastuvad ilma valu ja vaevata nii laos kui ka raamatupidamises.

RTT kaasaegne kassatarkvara

Kassatarkvara oluliseks eesmärgiks on pakkuda kliendile kiiret ja mugavat teenindust. Suureks trendiks on saanud mobiilsus ehk tarkvara saab kasutada ka nutitelefonis või tahvelarvutis. Loe lähemalt, mis on kassatarkvara valikul oluline ning milliseid eeliseid annab RTT kassatarkvara.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara