Teder: Eestis enam suurt äri pole

Suurärimees Hillar Teder ütles aripaev.ee
Ukraina sõsarväljaandele www.rynok.biz, et
Eestis pole enam võimalik suurt äri teha.

Teder müüs oma osaluse Vene kaubandusketis O'Key, et hakata Ukrainas tegelema kinnisvara ning jaekaubandusega, arendades sealset O'Key kaubandusketti.

Teder ütles eksklusiivintervjuus Ukraina uudisteportaalile rynok.biz, et ta töötab Ukrainas juba teist aastat kinnisvaraarenduse vallas. Kasutades Venemaal saadud kogemust, kavatseb Tederi ettevõte arendada Ukrainas hüpermarketite projekti. Ühtäkki taipas ta, et neid kinnisvaraprojekte pole kellelegi pakkuda, kuna kohalikud operaatorid töötasid igaüks oma formaadis, aga Vene jaekaubandusketid ei kiirustanud Ukraina turule tulekuga.
"Kui tegime Ukraina turu analüüsi, saime aru, et siin pole klassikalist hüpermarketite võrku. Siin teevad ettevõtjad kasumit peamiselt juurdehindlusest, kuid klassikalises euroopalikus hüpermarketis rõhutakse suurele käibele,“ ütles Teder.

Vene ketid ei kipu Ukrainasse seetõttu, et Vene turg areneb praegu tormiliselt. Kettidel pole laienemiseks rahalist võimsust ning ka sobivaid juhte napib. Näiteks, kui O’key või Perekrestok peaks vastu võtma investeerimisotsuse, siis läheksid nad tõenäoliselt Donetskisse, Novosibirskisse või Jekaterinburgi, sest Novosibirsk ja Jekaterinbugo on tulusamad. „Minul sellist valikut ei olnud,“ rääkis Teder.

Uue keti direktor osteti üle jaekaubandusketist Carefour Poola kontorist. Projekti konsulteerisid ka Eesti spetsialistid, kes omavad kogemust Soome kaubanduskettides.

Tederi sõnul on hüpermarketi peamine eesmärk meelitada inimesi odava hinnaga.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

AccountStudio - lihtsalt kohandatav terviklik äritarkvara

Äritarkvara, mida on võimalik kohandada erinevate nõudmiste ja tegevusaladega väike- ja suurettevõtetele. Tarkvara liidestab ettevõtte e-poe nii, et tehingud e-poes kajastuvad ilma valu ja vaevata nii laos kui ka raamatupidamises.

RTT kaasaegne kassatarkvara

Kassatarkvara oluliseks eesmärgiks on pakkuda kliendile kiiret ja mugavat teenindust. Suureks trendiks on saanud mobiilsus ehk tarkvara saab kasutada ka nutitelefonis või tahvelarvutis. Loe lähemalt, mis on kassatarkvara valikul oluline ning milliseid eeliseid annab RTT kassatarkvara.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara