Ettevõte kauples karurasva sisaldava määrdega

Toll pidas kinni ligi 1000 karpi Venemaalt
pärit nahahooldusvahendeid, mis sisaldasid karu- ja naaritsarasva ning
põhjapõdra sarvedest tehtud pulbrit.

Portaal Roheline Värav edastas, et 11. septembril avastasid tolliametnikud Harjumaal ühe ettevõtte laos nahahooldusvahendeid, mis sisaldasid ohustatud loomaliikidelt pärit tooret.

Venekeelsetel tootepakenditel seisis, et hooldusvahendid sisaldavad karu- ja naaritsarasva ning põhjapõdra sarvedest valmistatud pulbrit. Kuna karu kuulub CITES konventsiooni lisasse B ning sellega kauplemiseks on tarvis spetsiaalset luba, võttis toll 650 karpi nahahooldusvahendit ära ja alustas väärteomenetlust.

Tänaseks on ettevõttele tagastatud 70 karpi tooteid, kuna nendes keelatud aineid ei leitud.

Maksu- ja Tolliameti tollikontrolli osakonna juhataja Urmas Järg ütles Rohelisele Väravale, et ohustatud taime- ja loomaliikide salakaubaturg jääb vaid veidi alla narkootikumidele ja mustale relvamüügile.

Sarnaste toodetega on Eestis probleeme olnud ka varem. Näiteks peeti 22. augustil kinni 300 karpi karurasva, mägrarasva ning mumiod sisaldanud palsamit, millega kauplemiseks puudus CITES’i litsents.

“Iga kord, kui inimesed ostavad ohustatud looma- või taimeliikidest valmistatud tooteid, kahjustatakse maailma looduslikku mitmekesisust, sest tekitatakse salakauba järele nõudlus,” märkis Järg.

CITES (Convention on International Trade in Endangered Species of Wild Fauna and Flora) on 1975. aastal jõustunud konventsioon, mis reguleerib rahvusvahelist kauplemist ohustatud looma- ja taimeliikidega. Konventsiooni A-lisasse kuuluvad väljasuremisohus liigid. B-lisasse on kantud liigid, mis praegu ei tarvitse veel väljasuremisohus olla , kuid mille püsimajäämist kontrollimatu kaubandus ohustada võib.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

SALONSHOP BALTIC OÜ otsib TURUNDUSJUHTI

Salonshop Baltic AS

31. detsember 2018

Tarkvara

AccountStudio - lihtsalt kohandatav terviklik äritarkvara

Äritarkvara, mida on võimalik kohandada erinevate nõudmiste ja tegevusaladega väike- ja suurettevõtetele. Tarkvara liidestab ettevõtte e-poe nii, et tehingud e-poes kajastuvad ilma valu ja vaevata nii laos kui ka raamatupidamises.

RTT kaasaegne kassatarkvara

Kassatarkvara oluliseks eesmärgiks on pakkuda kliendile kiiret ja mugavat teenindust. Suureks trendiks on saanud mobiilsus ehk tarkvara saab kasutada ka nutitelefonis või tahvelarvutis. Loe lähemalt, mis on kassatarkvara valikul oluline ning milliseid eeliseid annab RTT kassatarkvara.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara