Lasnamäe linnaosa võtab kahelt poelt alkoholi müügiõiguse

Täna toimus Lasnamäe linnaosa valitsuse
ettevõtluse ja kaubandustegevuse komisjoni koosolek, mille päevakorras olid
Põhja Politseiprefektuuri esildised kahe Lasnamäel tegutseva väikepoe alkoholi
müügiõiguse tühistamiseks.

Augusti alguses tuvastati Lasnamäe linnaosas kaks alkoholi müügieeskirjade rikkumise juhtumit, mille käigus olid Lasnamäel asuvad kauplused müünud alaealistele alkohoolseid jooke. Mõlemal juhul karistati rahatrahviga müüjaid ning trahvi ei vaidlustatud. Nendele faktidele tuginedes esitas Põhja Politseiprefektuur Lasnamäe linnaosa valitsusele esildised alkoholi müügiõiguse tühistamiseks. Mõlemate osaühingute esindajad olid kutsutud ka komisjoni koosolekule selgitusi andma.

OÜ Demianase kaupluse puhul oli alaealisele alkoholi müüjaks osaühingu juhatuse liige. Kõnealust osaühingut on varem alkoholi müügieeskirjade rikkumise eest karistatud viiel korral, millest viimane karistus on veel kehtiv. Osaühingu esindaja komisjoni koosolekul aga ei viibinud. Sellest kõigest johtuvalt otsustas komisjon kustutada alates 17. oktoobrist 2007. a OÜ Demianase alkoholi müügiõiguse märge majandustegevuse registrist.

Teise juhtumi puhul OÜ Elviaci kohta karistusregistris andmed puuduvad. Esindaja kohustati võtma kasutusele meetmed edasiste rikkumiste vältimiseks ja ennetamiseks ning esindajale anti teada, et korduva rikkumise korral on Lasnamäe linnaosa valitsusel õigus vastavalt Põhja Politseiprefektuuri esildisele ja alkoholiseadusele tuginedes võtta osaühingult alkoholimüügiõigus.

Lasnamäe linnaosa vanema Kalle Klandorfi sõnul on valitsusel puudu ideedest, kuidas alkoholiprobleemiga võidelda: „Ma olen valmis meie valitsuse ministritele hea meelega selles küsimuses nõu andma," lisas Klandorf.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

SALONSHOP BALTIC OÜ otsib TURUNDUSJUHTI

Salonshop Baltic AS

31. detsember 2018

Tarkvara

RTT kaasaegne kassatarkvara

Kassatarkvara oluliseks eesmärgiks on pakkuda kliendile kiiret ja mugavat teenindust. Suureks trendiks on saanud mobiilsus ehk tarkvara saab kasutada ka nutitelefonis või tahvelarvutis. Loe lähemalt, mis on kassatarkvara valikul oluline ning milliseid eeliseid annab RTT kassatarkvara.

AccountStudio - lihtsalt kohandatav terviklik äritarkvara

Äritarkvara, mida on võimalik kohandada erinevate nõudmiste ja tegevusaladega väike- ja suurettevõtetele. Tarkvara liidestab ettevõtte e-poe nii, et tehingud e-poes kajastuvad ilma valu ja vaevata nii laos kui ka raamatupidamises.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara