Suur kogus narkootikumi jäi müüki minemata

Põhja ringkonnaprokurör Rita Siniväli
sõnul leiti 43-aastase Valeri garaažist suur narkokogus,
mille hind tänavamüügis ligikaudu 1, 5 miljonit krooni. Põhja
ringkonnaprokuratuur on esitanud Valerile ja tema kuriteo kaasosalisele,
31-aastasele Läti kodanikule Jevgenijsele süüdistuse ühe kilo kokaiini
käitlemises ja salakaubaveos.

„Nii suur kogus narkootilist ainet oli suure tõenäosusega mõeldud vahendamiseks ning sellise tegevusega soovisid süüdistatavad teenida suurt rahalist tulu,“ ütles ringkonnaprokurör.

Põhja prefektuuri narkopolitseinikud pidasid Valeri 12. aprillil Tallinnas Kopli piirkonnas kinni ning tema valduses olnud garaaži läbiotsimise käigus konfiskeeriti 998 grammi kokaiini ja 1 600 ecstasy tabletti. Jevgenijs peeti samal päeval kinni Ikla piiripunktis, kui ta üritas Eestist lahkuda ning temalt võeti ära sularaha summas 42 500 eurot.

Põhja prefektuuri narkokuritegude talituse vanemkomissar Kaido Kõplase sõnul pole prefektuuri narkopolitseinikud varem korraga nii suurt kokaiinikogust konfiskeerinud. Sarnases koguses exctasyt tabatakse keskmiselt viis korda aastas. “Valeri on kuritegelikes ringkondades tuntud isik ning tema kinnipidamisele eelnes põhjalik eeltöö,” kinnitas vanemkomissar.

Valerit ja Jevgenijst süüdistatakse karistusseadustiku paragrahvide 184 ja 392 tunnustel suures koguses narkootilise aine käitlemises, mis on toime pandud suure varalise kasu teenimise eesmärgil ning keelatud või eriluba nõudva kauba ebaseaduslikus sisseveos. Süüdimõistmise korral võib kohus mehi karistada kuue-kuni kahekümneaastase või eluaegse vangistusega.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

Excellent pakub laoettevõtetele terviklikku lähenemist

Pidevalt suurenevate tegevusmahtude ja keerukate tarneahelate tõttu on oluline, et ettevõtte fookus püsiks põhieesmärgil ja ei varjuks tehniliste tegevuste taha. Ettevõtte eri funktsioonide ja osakondade tegevus peab käima käsikäes, sealhulgas raamatupidamine, müük ja laohaldus. Laoarvestus peab kajastuma ka finantsnäitajates ja vastupidi. Kuidas seda lahendada, räägib Excellent Business Solutionsi vanemkonsultant Eva-Mai Saard.

Erply tarkvara – iga poepidaja hindamatu abimees

Mäletad, mida su ema sulle õpetas? Pese enne sööki käed, sest see on eluliselt vajalik. Kui ta õpetaks sind tarkvara valima, ütleks ta: võta Erply, sest ka see on eluliselt vajalik.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara