Euroopa 500 tipptegijat on teada

Euroopa 500 edukama ettevõtte TOP 2007
on selgunud. Esikümme koosneb 7 riigi ettevõtetest, nendest 2 on
Soomest ja Saksamaalt, 2 ettevõtet Prantsusmaalt ja 4 ettevõtet
Austriast, Taanist ja Rootsist ja Inglismaalt.

Inglismaa, Rootsi ja Saksamaa domineerivad nimekirjas kõige suurema arvu edukate ettevõtetega. Kõige enam on esindatud Inglismaa 76 kriteeriumile vastava ettevõttega (15,2%), järgneb Saksamaa 71 ettevõttega (14,2%) ning kolmas oli Rootsi 74 ettevõttega, mida hinnati alles esimest korda, kirjutas Europes500.com.

Euroopa liitu mitte kuuluvatest riikidest oli esindatud 43 ettevõtet, nendest 7 on Europe's 500 nimekirja tippesindajad. Prantsusmaa võib uhkustada number 1 ettevõttega. Kolm IT- ja elektroonikaalast Prantsuse ettevõtet on Europe’s 500 nimekirja eesotsas aastat 2005.

Leedu näitab ilmekat kasvu 23 ettevõttes, millest 4 on teinud viimase aastaga läbi tohutu kasvu.

Nimekiri koostati ettevõtetest, mis suutsid näidata vähemalt 30% kasvu nii töötajate arvult kui käibelt kolme aasta jooksul 31.detsembrist 2003 kuni 31.detsembrini 2006. Kõik nimekirja koostamiseks vajalikku 500 ettevõtet täitsid täielikult seatud kriteeriumid.

Edukad kiirelt kasvavad, keskmise suurusega ettevõttes pärinesid 24 maalt. Kõik kokku kasvatasid tööturgu kolme aasta vältel 300 000 töökoha võrra, mis teeb aastas keskmiselt 200 positsiooni ettevõtte kohta.

Imetlusväärne 26% kasv ettevõtete tööhõives oli võrdne tugeva igaaastase 28% käibe kasvamisega.

Töökohtade juurde tulemine pole olnud varasematel ettevõtete hindamistel nii kõrge olnud. Kõige lähem oli 2001 aastal esitletud Europe’s 500, kui ettevõtted lõid kokku üle 250 000 töökoha.

Kokku vaadeldi ettevõtteid 28 maalt, nende hulgas 25 Euroopa liidu riigist. Veel lisandusid Iiri, Norra, Šveits. Bulgaaria ja Rumeenia on sobivad hindamiseks 2008. aastal.

28 ettevõtet 24 maalt pääsesid lõplikku nimekirja. Europe’s 500 kriteeriumitele ei vastanud ükski ettevõte Küproselt, Luxemburgist, Maltalt ja Slovakkiast.

Europe's 500 nimekirja koostamise aluseks on sõltumatutest andmebaasidest nagu Dun Bradstreet, Hoovers ja esimest korda 2007 aastal andmebaasi Amadeus abil valitud ettevõtted, mida edukuse alusel järjestati.


Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

Excellent pakub laoettevõtetele terviklikku lähenemist

Pidevalt suurenevate tegevusmahtude ja keerukate tarneahelate tõttu on oluline, et ettevõtte fookus püsiks põhieesmärgil ja ei varjuks tehniliste tegevuste taha. Ettevõtte eri funktsioonide ja osakondade tegevus peab käima käsikäes, sealhulgas raamatupidamine, müük ja laohaldus. Laoarvestus peab kajastuma ka finantsnäitajates ja vastupidi. Kuidas seda lahendada, räägib Excellent Business Solutionsi vanemkonsultant Eva-Mai Saard.

Erply tarkvara – iga poepidaja hindamatu abimees

Mäletad, mida su ema sulle õpetas? Pese enne sööki käed, sest see on eluliselt vajalik. Kui ta õpetaks sind tarkvara valima, ütleks ta: võta Erply, sest ka see on eluliselt vajalik.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara