Soome maksumuudatus toob õlleturistid Eestisse tagasi

Tallinna ja Helsingi vahel liikuvate
laevareisijate arv on langenud, järgmisest aastast aga on taas oodata uut
turistidelainet.

Soomes ennustatakse, et keskmise kangusega õlle minimaalne hind kasvab maksutõusu ja kulude suurenemise tõttu 30-45 protsenti ehk jõuab samale tasemele 2004. aasta veebruari hindadega, mil veel kehtisid kõrgemad maksumäärad, kirjutas Kauppalehti.

2004. aasta märtsis alandas Soome valitsus alkoholiaktsiisi, et piirata alkohoolsete jookide, eriti õlle toomist Eestist. Maksumuutus andis soovitud tulemuse, kuid jaemüüjate suured soodushindadega õllekampaaniad sundisid poliitikuid möödunud aastavahetusel aktsiisi taas 10% tõstma. Samal ajal on õlle tootmiskulud kasvanud mitukümmend protsenti.

Kui siinne 10% aktsiisitõus tähendab õlle puhul vaid mõnekümne sendi suurust hinnakasvu, siis Soomes tõuseb õlle hind 10 eurosenti ehk 1,56 krooni.

Soome õlle hinnatõus on palju kiirem kui Eestis, mistõttu ennustab Soome majandusleht, et 2004. aasta veebruari olukord taastub.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

SALONSHOP BALTIC OÜ otsib TURUNDUSJUHTI

Salonshop Baltic AS

31. detsember 2018

Tarkvara

AccountStudio - lihtsalt kohandatav terviklik äritarkvara

Äritarkvara, mida on võimalik kohandada erinevate nõudmiste ja tegevusaladega väike- ja suurettevõtetele. Tarkvara liidestab ettevõtte e-poe nii, et tehingud e-poes kajastuvad ilma valu ja vaevata nii laos kui ka raamatupidamises.

RTT kaasaegne kassatarkvara

Kassatarkvara oluliseks eesmärgiks on pakkuda kliendile kiiret ja mugavat teenindust. Suureks trendiks on saanud mobiilsus ehk tarkvara saab kasutada ka nutitelefonis või tahvelarvutis. Loe lähemalt, mis on kassatarkvara valikul oluline ning milliseid eeliseid annab RTT kassatarkvara.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara