Turvaettevõtete Liit: pisivarguste maksumus on suurenenud

Eesti Turvaettevõtete Liidu tegevdirektor Kaupo Kuusik rääkis, et pöördumise
mõte oli leida seaduslik võimalus, kuidas juriidiliselt korrektselt ohjeldada
poevargaid.

Lisaks karistusseadustiku muutuse ennistamisele pakkus Kuusik välja, et poed võiksid teada elektroonilise järelevalvega vanglast vabanenute kohta infot. Viimane on Kuusiku sõnul vajalik, kuna elektroonilise järelevalve alusel vabanenud on tihti just vargad ja turvamehed saaksid neid poodi sisenedes paremini jälgida.

Võrreldes enne märtsi 2007 varastati tegevdirektori sõnul väiksema maksumusega asju, nüüd jäävad varastatud asjade hinnad just täpselt alla 1000 krooni.

Väärteo korras karistamise miinuseks toob Kuusik: "Nad ei maksa ju trahve ja neist ei jää kriminaalregistritesse märget."

Riigil on Kuusiku arvates muidugi kasulikum väärteomenetlust läbi viia, sest see on odavam kui kriminaalmenetlus.

Justiitsministri väite peale, et ta ei tee kindlasti valitsusele ettepanekut seadusmuudatust tühistada, ütles Kuusik: "Ilmselt peame me häält tugevdama. Eelkõige määrab ikkagi ühiskond, millised peaksid olema seal kehtivad seadused." Ta lisas rahulikult, et loodetavasti mõtleb härra minister selles küsimuses veel järele.

Kuusiku arvates oleks ideaalne, kui poed sarnaselt eraisikutele saaksid taotleda lähenemiskeeldu isikutele, kes on korduvalt vargusega vahele jäänud või muidu süstemaatiliselt poe territooriumil avalikku korda rikkunud. "Kauplused maksaksid kinni kohtuvaidlused," ütles Kuusik lähenemiskeelu rakendamisest, aga praegu maksab iga maksumaksja kinni pisivaraste väärteomenetlused.

AS A-Selveri juhataja Ain Taube ütles väga lühidalt, et tema pooldab igati kaupmeeste liidu ja turvaettevõtete liidu sise- ja justiitsministrile pöördumist. Taube viibis ka ise pöördumise koostamise juures.

Tema sõnul ei ole statistikat, kui suure protsendi käibest moodustavad vargused, kuid arvult on pisivargused pärast 2007 märtsi Karistusseadustiku muudatust suurenenud küll. "Pisivargad tunnevad karistamatust," on Taube seisukoht.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

SALONSHOP BALTIC OÜ otsib TURUNDUSJUHTI

Salonshop Baltic AS

31. detsember 2018

Tarkvara

RTT kaasaegne kassatarkvara

Kassatarkvara oluliseks eesmärgiks on pakkuda kliendile kiiret ja mugavat teenindust. Suureks trendiks on saanud mobiilsus ehk tarkvara saab kasutada ka nutitelefonis või tahvelarvutis. Loe lähemalt, mis on kassatarkvara valikul oluline ning milliseid eeliseid annab RTT kassatarkvara.

AccountStudio - lihtsalt kohandatav terviklik äritarkvara

Äritarkvara, mida on võimalik kohandada erinevate nõudmiste ja tegevusaladega väike- ja suurettevõtetele. Tarkvara liidestab ettevõtte e-poe nii, et tehingud e-poes kajastuvad ilma valu ja vaevata nii laos kui ka raamatupidamises.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara