Hinnatõusu tõttu jäävad ihaldatud kaubad poodi

Eesti tarbija rahakott ei ole 1998. aastast
kohanud sellist lööki kui tänavu oktoobris, mil eelmise aasta sama ajaga
võrreldes kallinesid kaubad ja teenused rekordiliselt 8,5 protsenti.

"See on poes igaühele ehedalt näha, mis seal toimub," kommenteeris statistikaameti hinna- ja palgastatistika osakonna juhataja Viktoria Trasanov hinnatõusu Postimehele. Ta tunnistas, et see pole mingi üllatus, kui vaadata, millises tempos on hinnad tõusnud.

"Piim ja piimatooted kallinesid 12 kuuga 23,6 protsenti, jahu, jahutooted ja tangained 20,2 protsenti, liha ja lihatooted 8,2 protsenti – need on suuremad tõusud," loetles Trasanov. Tema sõnul maksab kahekilone jahupakk üle 16 krooni ja sellest odavamat ei leia enam isegi säästukauplustes.

Et viimase aasta hinnatõus on valusalt mõjutanud nii noori kui vanu, töötajaid kui ka pensionäre, selgus Postimehele eile toidukauplusi külastades.

Tavaliselt turult toidukraami ostmas käiv pensionäripaar Jaan ja Elma Unt ütlesid, et kui pension kasvaks ühes tempos hindadega, võiks hinnatõusuga ehk leppida.

Eesti lihatootjad on aga öelnud, et liha märgatavat kallinemist on oodata kevadel ning suurim hüpe jõuab eestlasteni jaanipäeval, kui grillimine suure hoo sisse saab.

Kuid näiteks mootorikütuste hinnad olid oktoobris madalamad kui septembris, uus hinnatõus jääb alles novembrisse.

Gaas, mille hulka statistikaamet arvestab ka vedelgaasi, kallines aasta lõikes 10,8 protsenti, ka mootorikütuste ja õlide hinnad kallinesid 10,9 protsenti. Soojusenergia on kallinenud aastaga 25,8 protsenti, kuid näiteks Tallinnas ootab uus toasooja hinnatõus detsembris veel ees.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

SALONSHOP BALTIC OÜ otsib TURUNDUSJUHTI

Salonshop Baltic AS

31. detsember 2018

Tarkvara

AccountStudio - lihtsalt kohandatav terviklik äritarkvara

Äritarkvara, mida on võimalik kohandada erinevate nõudmiste ja tegevusaladega väike- ja suurettevõtetele. Tarkvara liidestab ettevõtte e-poe nii, et tehingud e-poes kajastuvad ilma valu ja vaevata nii laos kui ka raamatupidamises.

RTT kaasaegne kassatarkvara

Kassatarkvara oluliseks eesmärgiks on pakkuda kliendile kiiret ja mugavat teenindust. Suureks trendiks on saanud mobiilsus ehk tarkvara saab kasutada ka nutitelefonis või tahvelarvutis. Loe lähemalt, mis on kassatarkvara valikul oluline ning milliseid eeliseid annab RTT kassatarkvara.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara