Kalevi omanikud panid eestlase Läti piimatööstust juhtima

Indrek Rahumaale, Jaak Raidile, Andres
Rätsepale ja Toomas Leisile kuuluv piimatoodete tootja Rigas Piensaimneiks
nimetas eestlasest Neeme Jõgi uueks juhatuse esimeheks.

Rigas Piensaimnieks on suuruselt kolmas piimatootja Lätis.

Jõgi hakkab asendama Edgars Stelmahersit, kes taandus juhatuse esimehe ja tegevdirektori kohalt poolte vastastikusel kokkuleppel, kirjutas BBN.

Jõgi on juhtinud Eesti suurimat piimatööstust Tere aastatel 1999- 2002 ja on olnud tegevdirektor mitmetes teistes suurtes Eesti ettevõtetes.

Rigas Piensaimnieks loodi 1993 aastal ja ettevõte turustas oma kaupa mitte ainult kohalikul turul vaid ka 28 erinevas riigis üle maailma. Ettevõttes on mitmeid edukaid brände nende hulgas Karums, Zilonitis, Perle, Dzintars, Jungle Pop, Divi gaili ja Fabio.

Rigas Piensaimnieks omanikud on privaatkapitali firma Alta Capital Partners, viimane aga kuulub äriregistri andmetel eestlastele.

Rigas Piensaimnieksi käive aastal 2006 oli 35,6 miljonit eurot.

Neeme Jõgi on varasemalt töötanud 2006- Mikran Invest OÜ juhataja; 2006 (veebr-okt) ASi S-Marten tegevjuht, juhatuse liige; 2005-2006 OÜ Norfolier Baltic juhatuse esimees; -2005 (märts) OÜ Estmilk Productions juhataja; 1999-2005 ASi Tallinna Piimatööstus juhataja; 1997-1999 ASi Silmet (Grupp) juhatuse esimees; 1996-1997 Eesti Koonderakonna peasekretär; 1992-1996 Tallinna Linnavalitsuse liige, abilinnapea, linnaosa vanem; 1990-1992 Tallinna Linna Saue Alevivalitsus, abialevivanem.

Kalevi kommivabriku ja Tere uued omanikud Indrek Rahumaa ja Jaak Raid kontrollivad rohkem kui kuuemiljardilise käibega tööstusettevõtete gruppi.

Indrek Rahumaale, Jaak Raidile, Andres Rätsepale ja Toomas Leisile kuuluvad ettevõtted:
- Luksemburgi asutatud investeerimisfond, mille alla koondatakse kõik Alta firmad.
- rõivakontsern Silvano Fashion Grupp
- pesufirmadele tekstiili tootev ja arendav ettevõte Desseilles International
- Läti piimatööstus Rigas Piensaimnieks
- Poola magusatootja Mieszko
- magusatootja Kalev
- piimatootja Tere
- kinnisvaraarendaja AREP
- Läti ehitusfirma Latvijas Energoceltnieks.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

SALONSHOP BALTIC OÜ otsib TURUNDUSJUHTI

Salonshop Baltic AS

31. detsember 2018

Tarkvara

AccountStudio - lihtsalt kohandatav terviklik äritarkvara

Äritarkvara, mida on võimalik kohandada erinevate nõudmiste ja tegevusaladega väike- ja suurettevõtetele. Tarkvara liidestab ettevõtte e-poe nii, et tehingud e-poes kajastuvad ilma valu ja vaevata nii laos kui ka raamatupidamises.

RTT kaasaegne kassatarkvara

Kassatarkvara oluliseks eesmärgiks on pakkuda kliendile kiiret ja mugavat teenindust. Suureks trendiks on saanud mobiilsus ehk tarkvara saab kasutada ka nutitelefonis või tahvelarvutis. Loe lähemalt, mis on kassatarkvara valikul oluline ning milliseid eeliseid annab RTT kassatarkvara.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara