Mercks lõi Vioxxi ohvritele ligi 5 miljardi dollari suuruse fondi

Tervistkahjustava artriidiravimi Vioxx tootmise
eest kohtusse kaevatud ravimitootja Merck nõustus ravimi ohvritele tasuma 4,85
miljardit dollarit ehk 51,5 miljardit Eesti krooni.

Merck Co teatel luuakse selle raha eest fond, millest ohvrid hakkavad teatud tingimuste alusel raha saama, vahendas BBC.

Et fondist raha saada, peavad taotlejat tõestama, et nad kannatasid kahe nädala jooksul peale ravimi ostmist tõsiste tervisehädade all. Kokkuleppe alusel raha saamine fondist võib lõppeda ulatuslike kohtumenetlustega.

Eelmise aasta augustis mõistis New Orleansi föderaalne vandekohus Mercki süüdi hooletuses ja info moonutamises valuvaigisti Vioxx levitamisel. Kohus otsustas, et Mercki hooletus seisnes selles, et arste ei teavitatud Vioxxi kõrvalmõjude eest.

Vioxxi peeti turuletulekul 1999. aastal pöördeliseks ravimiks liigesepõletiku valude leevendamisel, kuna sel näisid puuduvat senistele valuvaigistitele iseloomulikud kõrvalefektid.

Merck kõrvaldas Vioxxi müügilt 2004. aastal, kui leidis kinnitust, et ravim kahekordistab südame- ja ajuinfarkti ohtu. Selleks ajaks oli ravimit jõutud määrata rohkem kui 20 miljonile inimesele.

Ravimi süüks pannakse ligi 30 000 südameinfarkti tekkimist. Kokku on Mercki vastu esitatud üle 26 000 kohtuasja.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

SALONSHOP BALTIC OÜ otsib TURUNDUSJUHTI

Salonshop Baltic AS

31. detsember 2018

Tarkvara

AccountStudio - lihtsalt kohandatav terviklik äritarkvara

Äritarkvara, mida on võimalik kohandada erinevate nõudmiste ja tegevusaladega väike- ja suurettevõtetele. Tarkvara liidestab ettevõtte e-poe nii, et tehingud e-poes kajastuvad ilma valu ja vaevata nii laos kui ka raamatupidamises.

RTT kaasaegne kassatarkvara

Kassatarkvara oluliseks eesmärgiks on pakkuda kliendile kiiret ja mugavat teenindust. Suureks trendiks on saanud mobiilsus ehk tarkvara saab kasutada ka nutitelefonis või tahvelarvutis. Loe lähemalt, mis on kassatarkvara valikul oluline ning milliseid eeliseid annab RTT kassatarkvara.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara