K-Raua kaubamärgitüli läheb taas maakohtusse

Ringkonnakohus saatis aastaid kaubamärgi
pärast kiselnud Kesko OYj ning KR Kaubanduse ASi tagasi maakohtusse, millelt
Kesko nõudis K-Raua kaubamärgi kasutamise keelamist.

KR Kaubanduse AS registreeris 1996. aastal K-Raua kaubamärgi Eestis oma nimele ja kui Kesko oma K-Rauta kaubamärgiga siinsele ehitustarvete turule tulla tahtis, leidis suurfirma, et endine äripartner segab oma äravahetamiseni sarnase kaubamärgiga tema tegevust.

Ringkonnakohtu otsusest selgub, et Kesko võttis K-Rauta kaubamärgi Soomes kasutusele 1977. aastal. K-Raua registreerinud KR Kaubanduse juhatuse liige Karl Juha Lindström sõlmis Keskoga lepingu 1994.

Koostööleping võimaldas Lindströmil soodsalt Kesko kaupa osta ning seda jaeturul nn K-tunnuste ja nimedega edasi müüa. Kõik kaubamärgid pidid seejuures Keskole jääma.

2001. aastal katkestas Kesko lepingu, süüdistades Lindströmi pahauskses käitumises. Pahausksus seisnes selles, et Lindström registreeris Eestis K-Raua kaubamärgi oma nimele.

Maakohus käskis KR Kaubandusel K-Raua kasutamise lõpetada, kuid Tallinna ringkonnakohus leidis, et K-Rauta kaubamärgi üldtuntus jäeti põhjendamata. Pealegi kogus K-Rauta kaubamärk Eestis tuntust alles pärast kaupmeeste omavahelise tüli puhkemist.

Kesko võib ringkonnakohtu otsuse riigikohtusse edasi kaevata 30 päeva jooksul.

Siinne seadus võimaldab igal soovijal registreerida arvukalt samanimelisi ja sisuliselt ka samakujulisi kaubamärke, kui registreeritav märk pole üldtuntud ning seda ei soovita kinni panna just täpselt samasse kauba- või teenusteklassi, kuhu on registreeritud esimesed registreeritud kaubamärgid.

Oma kaubamärki kohe kõigis maailma maades ning kauba- ja teenusteklassides kaitsta oleks äärmiselt kallis ja seda ei tehta kunagi.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

SALONSHOP BALTIC OÜ otsib TURUNDUSJUHTI

Salonshop Baltic AS

31. detsember 2018

Tarkvara

RTT kaasaegne kassatarkvara

Kassatarkvara oluliseks eesmärgiks on pakkuda kliendile kiiret ja mugavat teenindust. Suureks trendiks on saanud mobiilsus ehk tarkvara saab kasutada ka nutitelefonis või tahvelarvutis. Loe lähemalt, mis on kassatarkvara valikul oluline ning milliseid eeliseid annab RTT kassatarkvara.

AccountStudio - lihtsalt kohandatav terviklik äritarkvara

Äritarkvara, mida on võimalik kohandada erinevate nõudmiste ja tegevusaladega väike- ja suurettevõtetele. Tarkvara liidestab ettevõtte e-poe nii, et tehingud e-poes kajastuvad ilma valu ja vaevata nii laos kui ka raamatupidamises.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara