LHV: makromajanduse jahtumine kandub ka Tallinna Kaubamaja tulemustesse

LHV alandas Tallinna Kaubamaja hinnasihti
10 eurolt (156 kroonilt) 9 euroni (141 kroonini), nähtub investeerimispanga
värskest analüüsist.

Kaubanduskontserni müük kasvas kolmandas kvartalis 30% ning oli 1,6 miljardit krooni, jäädes 12,4% meie ootustele alla, kuid kasum ületas meie ootusi 16,5% võrra, ulatudes 110,9 mln kroonini, kirjutab LHV.

Kuna kolmas kvartal oli tugev, tõstsime ootusi käesoleva aasta suhtes. Majanduskasvu aeglustumine ei ole veel tulemustes kajastuma hakanud ning me ootame ettevõttelt tugevaid tulemusi ka viimases kvartalis. Seevastu järgmiseks aastaks prognoosime, makromajanduse jahenemise kandumist üle ka tulemustesse. Kõrge inflatsioon, aktsiisitõus (Eestis) ning kõrgemad intressitasemed (seni on tarbimist toetanud tugevasti odav raha) mõjuvad negatiivselt ostujõule.

LHV ootab Tallinna Kaubamaja kontsernile 2008. aastaks 6,7 miljardi kroonist käivet ja 380 miljoni kroonist kasumit. Kui tulude osas nähakse 15% edasiminekut, siis kasuminumber peaks aastaga langema 5% jagu.
Siiski, juba 2009 aastaks ootame märke olukorra paranemisest, lohutab investeerimispank investoreid ja lisab, et soovitab investoritel Tallinna Kaubamaja aktsiat hetkel akumuleerida.

Arvame, et Kaubamaja ärimudel annab firmale eelised näidata tugevaid tulemusi ka raskemates majandusoludes ning näeme aktsial tõusupotentsiaali praegustelt hinnatasemetelt (Tallinna Kaubamaja aktsia sulgus eile Tallinna börsil 7,89 eurol (123,45 kroonil)).

Uutel investoritel soovitame võimalusel soetada aktsiapositsioon mitmes osas – meelestatus maailmaturgudel on jätkuvalt ebakindel, mis võib omakorda pakkuda ostukohti erinevatelt hinnatasemetelt.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

Erply tarkvara – iga poepidaja hindamatu abimees

Mäletad, mida su ema sulle õpetas? Pese enne sööki käed, sest see on eluliselt vajalik. Kui ta õpetaks sind tarkvara valima, ütleks ta: võta Erply, sest ka see on eluliselt vajalik.

Excellent pakub laoettevõtetele terviklikku lähenemist

Pidevalt suurenevate tegevusmahtude ja keerukate tarneahelate tõttu on oluline, et ettevõtte fookus püsiks põhieesmärgil ja ei varjuks tehniliste tegevuste taha. Ettevõtte eri funktsioonide ja osakondade tegevus peab käima käsikäes, sealhulgas raamatupidamine, müük ja laohaldus. Laoarvestus peab kajastuma ka finantsnäitajates ja vastupidi. Kuidas seda lahendada, räägib Excellent Business Solutionsi vanemkonsultant Eva-Mai Saard.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara