LHV: makromajanduse jahtumine kandub ka Tallinna Kaubamaja tulemustesse

LHV alandas Tallinna Kaubamaja hinnasihti
10 eurolt (156 kroonilt) 9 euroni (141 kroonini), nähtub investeerimispanga
värskest analüüsist.

Kaubanduskontserni müük kasvas kolmandas kvartalis 30% ning oli 1,6 miljardit krooni, jäädes 12,4% meie ootustele alla, kuid kasum ületas meie ootusi 16,5% võrra, ulatudes 110,9 mln kroonini, kirjutab LHV.

Kuna kolmas kvartal oli tugev, tõstsime ootusi käesoleva aasta suhtes. Majanduskasvu aeglustumine ei ole veel tulemustes kajastuma hakanud ning me ootame ettevõttelt tugevaid tulemusi ka viimases kvartalis. Seevastu järgmiseks aastaks prognoosime, makromajanduse jahenemise kandumist üle ka tulemustesse. Kõrge inflatsioon, aktsiisitõus (Eestis) ning kõrgemad intressitasemed (seni on tarbimist toetanud tugevasti odav raha) mõjuvad negatiivselt ostujõule.

LHV ootab Tallinna Kaubamaja kontsernile 2008. aastaks 6,7 miljardi kroonist käivet ja 380 miljoni kroonist kasumit. Kui tulude osas nähakse 15% edasiminekut, siis kasuminumber peaks aastaga langema 5% jagu.
Siiski, juba 2009 aastaks ootame märke olukorra paranemisest, lohutab investeerimispank investoreid ja lisab, et soovitab investoritel Tallinna Kaubamaja aktsiat hetkel akumuleerida.

Arvame, et Kaubamaja ärimudel annab firmale eelised näidata tugevaid tulemusi ka raskemates majandusoludes ning näeme aktsial tõusupotentsiaali praegustelt hinnatasemetelt (Tallinna Kaubamaja aktsia sulgus eile Tallinna börsil 7,89 eurol (123,45 kroonil)).

Uutel investoritel soovitame võimalusel soetada aktsiapositsioon mitmes osas – meelestatus maailmaturgudel on jätkuvalt ebakindel, mis võib omakorda pakkuda ostukohti erinevatelt hinnatasemetelt.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

SALONSHOP BALTIC OÜ otsib TURUNDUSJUHTI

Salonshop Baltic AS

31. detsember 2018

Tarkvara

AccountStudio - lihtsalt kohandatav terviklik äritarkvara

Äritarkvara, mida on võimalik kohandada erinevate nõudmiste ja tegevusaladega väike- ja suurettevõtetele. Tarkvara liidestab ettevõtte e-poe nii, et tehingud e-poes kajastuvad ilma valu ja vaevata nii laos kui ka raamatupidamises.

RTT kaasaegne kassatarkvara

Kassatarkvara oluliseks eesmärgiks on pakkuda kliendile kiiret ja mugavat teenindust. Suureks trendiks on saanud mobiilsus ehk tarkvara saab kasutada ka nutitelefonis või tahvelarvutis. Loe lähemalt, mis on kassatarkvara valikul oluline ning milliseid eeliseid annab RTT kassatarkvara.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara