Soome alkoholimonopoli tabas hommikul streik

Soome alkoholimonopoli Alko müüjad
alustasid täna hommikul streigiga, mis kestab ilmselt nädala lõpuni.

Lepitaja Esa Lonka ütles eile vahetult enne keskööd, et tal ei ole saa praegustes tingimustes kompromissettepanekut esitada, kirjutas Helsingin Sanomat.

Tavaliselt tehakse Alko poodides üle poole käibest reedeti ja laupäeviti. Eile aga oli Alko poodides tavapärasest kolmapäevast vilkam liikumine.

Osa kauplustest püütakse siiski ka streigi ajal juhtivtöötajate ja ametiühingusse mittekuuluvate müüjate abil lahti hoida. Tänahommikuse info põhjal on arvatavasti lahti umbes 40 kauplust keti 340 esindusest. Ka need avatakse tavapärasest hiljem.

Vaidlus Alko müüjaid esindava ametiühingu, Alko ja Soome kaubandusliidu vahel käib nii laupäevaste miinimumtöötundide, üldiselt minimaalse tööaja kui ka palgatõusu määra ja viisi üle.

Alko müüjatest on 85% osaajaga töötajad. Töötajad tahaksid, et täiskohaga ametikohti oleks rohkem, garanteerides inimestele sellega kindla palga. Lisaks nõuavad müüjad kahe ja poole aasta jooksul kümneprotsendist palgatõusu. Tööandja aga pakub sellest paar protsenti madalamat kasvu.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

AccountStudio - lihtsalt kohandatav terviklik äritarkvara

Äritarkvara, mida on võimalik kohandada erinevate nõudmiste ja tegevusaladega väike- ja suurettevõtetele. Tarkvara liidestab ettevõtte e-poe nii, et tehingud e-poes kajastuvad ilma valu ja vaevata nii laos kui ka raamatupidamises.

RTT kaasaegne kassatarkvara

Kassatarkvara oluliseks eesmärgiks on pakkuda kliendile kiiret ja mugavat teenindust. Suureks trendiks on saanud mobiilsus ehk tarkvara saab kasutada ka nutitelefonis või tahvelarvutis. Loe lähemalt, mis on kassatarkvara valikul oluline ning milliseid eeliseid annab RTT kassatarkvara.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara