Norrale oluline võit lõhesõjas Euroopa Liiduga

Maailma kaubandusorganisatsioon WTO leidis
täna avalikustatud hinnangus, et Euroopa Liidu dumpinguvastane taktika Norra
lõhe suhtes on 22 punktis rahvusvahelise kaubanduse reeglitega vastuolus.

ELil on kuus päeva aega WTO otsus vaidlustada.

“Meil on WTO paneeli otsuse üle väga hea meel,” kommenteeris Norra välisminister Jonas Gahr Støre ministeeriumi võrgulehel. “Ootame, et EL kiiremas korras piirangud tühistab. Norra lõhetootjatele on väga oluline, et stabiilsed reeglid eksportimiseks ELi turule saaksid paika võimalikult kiiresti.”

EL on Norra lõhe suhtes rakendanud erinevaid piiranguid 1989. aastast saadik. Viimati kehtestas Euroopa Liit 2006. aasta jaanuaris Norrast imporditud farmilõhele viieks aastaks miinimumhinna 2,8 eurot kilo. Eesmärk oli karistada Norrat dumpingu eest – ELi tootjate väiteil müüs Norra oma lõhet omahinnast odavamalt.

Mullu ostis EL 72% Norra lõhefarmides toodetud lõhest. Kokku müüs Norra ELile kala- ja kalatooteid läinud aastal 4,1 miljardi dollari väärtuses.

Maailmas müüakse aasta 1,2 miljonit tonni lõhet, millest poole toodab Norra, vahendas Bloomberg.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

RTT kaasaegne kassatarkvara

Kassatarkvara oluliseks eesmärgiks on pakkuda kliendile kiiret ja mugavat teenindust. Suureks trendiks on saanud mobiilsus ehk tarkvara saab kasutada ka nutitelefonis või tahvelarvutis. Loe lähemalt, mis on kassatarkvara valikul oluline ning milliseid eeliseid annab RTT kassatarkvara.

AccountStudio - lihtsalt kohandatav terviklik äritarkvara

Äritarkvara, mida on võimalik kohandada erinevate nõudmiste ja tegevusaladega väike- ja suurettevõtetele. Tarkvara liidestab ettevõtte e-poe nii, et tehingud e-poes kajastuvad ilma valu ja vaevata nii laos kui ka raamatupidamises.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara