Euroopa Liit jõudis kokkuleppele eelarve mahus

Euroopa Liidu (EL) liikmesriikide esindajad
jõudsid eelarve teine lugemisel kokkuleppele, mille kohaselt kuulub 2008. aastal
EL eelarvest väljamaksmisele 120,3 miljardit eurot.

Reedel 23. novembril Euroopa Parlamendiga toimunud tavapärase lepituskohtumise käigus arutati parlamendipoolseid muudatus- ja parandusettepanekuid ning jõuti üksmeelele 2008. aasta eelarve mahus.

Eelarve läbirääkimistel tekitas palju kõneainet ülemaailmse satelliitnavigatsiooni programmi Galileo rahastamine. Põhiarutelu toimus programmi edasimineku tagamise üle, milleks oli EL eelarvesse kavandatud 1 miljardile eurole vaja leida lisaks 2,4 miljardit eurot.

Galileo programmi rahastamiseks kasutatakse aastatel 2008-2013 kasutatakse täiendavaid vahendeid, mis leitakse konkurentsivõime suurendamiseks planeeritud ja põllumajanduspoliitikale suunatud summade korrigeerimise kaudu. Selleks muudetakse tinglikult ja ühekordselt 2007-2013 finantsraamistikku.

EL 2008. aasta eelarve esimene lugemine nõukogus toimus 13. juulil ja parlamendis 25. oktoobril. Pärast nõukogu teist lugemist 23. novembril toimub detsembri alguses eelarve teine lugemine ka parlamendi poolt.

13.-14. detsembril toimuva Ülemkogu kohtumise järgselt kinnitab parlament 2008.aasta eelarve ning see loetakse vastuvõetuks.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

Excellent pakub laoettevõtetele terviklikku lähenemist

Pidevalt suurenevate tegevusmahtude ja keerukate tarneahelate tõttu on oluline, et ettevõtte fookus püsiks põhieesmärgil ja ei varjuks tehniliste tegevuste taha. Ettevõtte eri funktsioonide ja osakondade tegevus peab käima käsikäes, sealhulgas raamatupidamine, müük ja laohaldus. Laoarvestus peab kajastuma ka finantsnäitajates ja vastupidi. Kuidas seda lahendada, räägib Excellent Business Solutionsi vanemkonsultant Eva-Mai Saard.

Erply tarkvara – iga poepidaja hindamatu abimees

Mäletad, mida su ema sulle õpetas? Pese enne sööki käed, sest see on eluliselt vajalik. Kui ta õpetaks sind tarkvara valima, ütleks ta: võta Erply, sest ka see on eluliselt vajalik.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara