Euroopa Liit jõudis kokkuleppele eelarve mahus

Euroopa Liidu (EL) liikmesriikide esindajad
jõudsid eelarve teine lugemisel kokkuleppele, mille kohaselt kuulub 2008. aastal
EL eelarvest väljamaksmisele 120,3 miljardit eurot.

Reedel 23. novembril Euroopa Parlamendiga toimunud tavapärase lepituskohtumise käigus arutati parlamendipoolseid muudatus- ja parandusettepanekuid ning jõuti üksmeelele 2008. aasta eelarve mahus.

Eelarve läbirääkimistel tekitas palju kõneainet ülemaailmse satelliitnavigatsiooni programmi Galileo rahastamine. Põhiarutelu toimus programmi edasimineku tagamise üle, milleks oli EL eelarvesse kavandatud 1 miljardile eurole vaja leida lisaks 2,4 miljardit eurot.

Galileo programmi rahastamiseks kasutatakse aastatel 2008-2013 kasutatakse täiendavaid vahendeid, mis leitakse konkurentsivõime suurendamiseks planeeritud ja põllumajanduspoliitikale suunatud summade korrigeerimise kaudu. Selleks muudetakse tinglikult ja ühekordselt 2007-2013 finantsraamistikku.

EL 2008. aasta eelarve esimene lugemine nõukogus toimus 13. juulil ja parlamendis 25. oktoobril. Pärast nõukogu teist lugemist 23. novembril toimub detsembri alguses eelarve teine lugemine ka parlamendi poolt.

13.-14. detsembril toimuva Ülemkogu kohtumise järgselt kinnitab parlament 2008.aasta eelarve ning see loetakse vastuvõetuks.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

AccountStudio - lihtsalt kohandatav terviklik äritarkvara

Äritarkvara, mida on võimalik kohandada erinevate nõudmiste ja tegevusaladega väike- ja suurettevõtetele. Tarkvara liidestab ettevõtte e-poe nii, et tehingud e-poes kajastuvad ilma valu ja vaevata nii laos kui ka raamatupidamises.

RTT kaasaegne kassatarkvara

Kassatarkvara oluliseks eesmärgiks on pakkuda kliendile kiiret ja mugavat teenindust. Suureks trendiks on saanud mobiilsus ehk tarkvara saab kasutada ka nutitelefonis või tahvelarvutis. Loe lähemalt, mis on kassatarkvara valikul oluline ning milliseid eeliseid annab RTT kassatarkvara.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara