Kaubamaja: suhtume lapstööjõu kasutamisse tõsiselt

Tallinna Kaubamaja müügi-ja
turundusdirektori Enn Pareli sõnul hetkel Kaubamaja Kreenholmi toodangu
turustamise suhtes seisukohta ei võta, kuid lapstööjõudu kasutavasse
ettevõttesse suhtuvad nad väga tõsiselt.

„Ma arvan, et ootaks ära Kreenholmi poolse avalduse, ei tahaks kuulujuttude põhjal otsustada,“ kommenteeris Parel nädalavahetusel Soomes lahvatanud skandaali, mille käigus avalikustas Rootsi telekanal SVT dokumentaalfilm kaadrid Usbekistanist, kus lapsed saagikorjamise ajaks tavaliselt koolist ära tulevad ja tööd teevad.

„Kui see kindlaks osutub, siis kaalume,“ jäi Parel antud hetkel Kreenholmi toodangu lettidelt ärakorjamise suhtes ootavale seisukohale.

Kindlasti ei kiida Tallinna Kaubamaja Pareli sõnade kohaselt laste töölepanekut heaks. Turundusdirektor rääkis, et tegelikult on aina olulisem jälgida kaupade sisseostmisel, et nende tootmisel ei oleks kasutatud lapstööjõudu.

Väga suur osa Kaubamaja müüdavast on Pareli sõnul deklareeritud organisatsioonides, millega kinnitatakse tootmisele esitatavate üldtunnustatud tingimuste täitmist.

Veel rääkis Parel, et näiteks kaubanduskett H M kirjutab hankelepingutesse, et tootmisel ei tohi kasutada lapstööjõudu ning kui seda ikkagi tehakse, siis vastutab tarnija. Parel lisas, et Kaubamaja hankelepingutes sellist tingimust pole.

Tallinna Kaubamaja kontserni kuuluvad Tallinna Kaubamaja AS, Tartu Kaubamaja AS, AS A-Selver, Selver Latvia SIA, Tallinna Kaubamaja Kinnisvara AS, Tartu Kaubamaja Kinnisvara OÜ, TKM Latvia SIA, Kia Auto AS, OÜ Ülemiste Autokeskus, OptiGroup Invest OÜ, Kia Auto UAB, Rävala Parkla AS ning uute ettevõtetena TKM Beauty OÜ ja TKM Beauty Eesti OÜ.

Tallinna Kaubamaja kontserni 2006. aasta netokäive oli 4,2 miljardit krooni. Kontsernis oli eelmise aasta lõpu seisuga ligi 2950 töötajat. Ettevõtte aktsiad on alates 1996. aastast noteeritud Tallinna Väärtpaberibörsil.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

SALONSHOP BALTIC OÜ otsib TURUNDUSJUHTI

Salonshop Baltic AS

31. detsember 2018

Tarkvara

AccountStudio - lihtsalt kohandatav terviklik äritarkvara

Äritarkvara, mida on võimalik kohandada erinevate nõudmiste ja tegevusaladega väike- ja suurettevõtetele. Tarkvara liidestab ettevõtte e-poe nii, et tehingud e-poes kajastuvad ilma valu ja vaevata nii laos kui ka raamatupidamises.

RTT kaasaegne kassatarkvara

Kassatarkvara oluliseks eesmärgiks on pakkuda kliendile kiiret ja mugavat teenindust. Suureks trendiks on saanud mobiilsus ehk tarkvara saab kasutada ka nutitelefonis või tahvelarvutis. Loe lähemalt, mis on kassatarkvara valikul oluline ning milliseid eeliseid annab RTT kassatarkvara.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara