Tarbijakaitse hoiatab puhkuseosakuid pakkuva ettevõtte eest

Tarbijakaitseamet hoiatab ja annab teada,
et ettevõtte Holiday Club ehitise ajutise kasutamise õiguse omandamise ehk
puhkuseosakute ostmisel võib firma kliente oma pakkumisega eksitada.

Tarbijakaitse andmetel ei toimu puhkuseosakute tutvustamisel muud kui karm müügiprotsess, kallite, kahjulike ja eksitavate lepingutega.

Viimasel ajal on tarbijakaitseameti poole pöördunud kokku 4 tarbijat, kes on sõlminud ehitise ajutise kasutamise lepingu (ostnud nn. puhkuseosakuid) ettevõttega Holiday Club, teatas Tarbijakaitse oma pressiteates.

Pressiteates öeldakse, et presentatsioonil kasutatav taktika on suhteliselt agressiivne: lausa tundide kaupa veendakse tarbijaid sõlmima lepingut korteri kasutamiseks iga-aastaseks nädalaseks puhkuseks kuskil soojal maal kaunis kuurordis. Esitlustel väidetakse tihti, et tegemist on hea investeeringuga ja osak on vabalt müüdav.

Tarbija nõustumise korral sõlmitakse kohapeal leping, mille läbi lugemiseks ja mille üle järele mõtlemiseks ei jäeta just palju aega. Ettevõtja märgib lepingus ehitise kasutamise aja päevade arvuga (nt 1094 päeva, mis on 1 päev vähem kui 3 a). Võib juhtuda, et tarbija ei saa lepingut sõlmides aimu, kui pikaks perioodiks leping tegelikult sõlmitakse.

Seaduse ütleb, et kui leping sõlmitakse vähem kui kolmeks aastaks, ei saa sellele lepingule rakendada võlaõigusseaduses ehitise ajutise kasutamise lepingu kohta sätestatut, teatas Tarbijakaitseamet.

Tarbijakaitseameti varasema praktika põhjal võib ka seda öelda, et hiljem on osaku müük praktiliselt võimatu.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

Excellent pakub laoettevõtetele terviklikku lähenemist

Pidevalt suurenevate tegevusmahtude ja keerukate tarneahelate tõttu on oluline, et ettevõtte fookus püsiks põhieesmärgil ja ei varjuks tehniliste tegevuste taha. Ettevõtte eri funktsioonide ja osakondade tegevus peab käima käsikäes, sealhulgas raamatupidamine, müük ja laohaldus. Laoarvestus peab kajastuma ka finantsnäitajates ja vastupidi. Kuidas seda lahendada, räägib Excellent Business Solutionsi vanemkonsultant Eva-Mai Saard.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara