Maag Lihatööstus: võitleme teise koha eest

Maag Lihatööstuse tegevjuhi Peep Rahuoja
sõnul on alates 2004. aastast tõusvas joones kasvatatud turuosa umbes 12%-le ja
suurendatud ettevõtte käivet kolme aastaga 2,5 korda.

Tegevjuht Rahuoja rääkis, et 2004. aastal, kui nad tegutsesid veel Filee Lihatööstuse nime all, oli nende turuosa lihatoodete jaekaubanduses umbes 8%. Tänaseks on ettevõte suutnud seda kasvatada 11-12%-le. „Maagi plaan on mõõdukalt kasvatada või hoida saadud teist kohta turul,“ rääkis Rahuoja.

"Praegu on läinud väga hästi," kommenteeris juht Maag Lihatööstuse käekäiku viimastel aastatel ning lisas, et viimase kolme aastaga on nad kasvatanud käivet 2,5 korda. Sel aastal plaanib Maag Lihatööstus 220 miljoni krooni suurust käivet. Eelmisel aastal oli Maagi käive 202 miljonit krooni.

Kuigi Rahuoja sõnade kohaselt käib pidevalt tasakaalukas edasipürgimine suurema turuosa poole ei oska ta praeguses keerulises majandusolukorras kindlat tulevikuprognoosi öelda.

„Võib-olla on, hea kui suudame säilitada oma teist kohta,“ märkis ta ning lisas, et seal on nii palju üldmajanduslikke mõjutajaid, millega tuleb lähiaastaid prognoosides arvestada.

Väikesed muutused käivad Rahuoja sõnul ka Maagis, nimelt tuli tütarettevõte Maag Konservitööstus sellel nädala turule Rannarootsi kaubamärki kandvate konservidega.

Rakvere Lihakombinaadi viineritšehhi plaanidest arvas Rahuoja, et ju olid vanad liinid amortiseerunud ja vajasid välja vahetamist. Kas just suuremat turuosa sellega saab saavutada, pole Rahuoja kindel. „Pigem püüavad olemasolevat säilitada,“ peab Maag Lihatööstuse tegevdirektor tõenäoliseks.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

SALONSHOP BALTIC OÜ otsib TURUNDUSJUHTI

Salonshop Baltic AS

31. detsember 2018

Tarkvara

RTT kaasaegne kassatarkvara

Kassatarkvara oluliseks eesmärgiks on pakkuda kliendile kiiret ja mugavat teenindust. Suureks trendiks on saanud mobiilsus ehk tarkvara saab kasutada ka nutitelefonis või tahvelarvutis. Loe lähemalt, mis on kassatarkvara valikul oluline ning milliseid eeliseid annab RTT kassatarkvara.

AccountStudio - lihtsalt kohandatav terviklik äritarkvara

Äritarkvara, mida on võimalik kohandada erinevate nõudmiste ja tegevusaladega väike- ja suurettevõtetele. Tarkvara liidestab ettevõtte e-poe nii, et tehingud e-poes kajastuvad ilma valu ja vaevata nii laos kui ka raamatupidamises.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara