Statoil kopeerib Skandinaavia teenindusmudeli

Eesti Statoil kavandab majandustegevust
efektiivistada StatoilHydro Skandinaavia jaemüügi tegevusmudeliga, mistõttu on
tanklate poed edaspidi öösiti suletud.

AS Eesti Statoili peadirektori Helle Kirs-Toigeri sõnul kasutab Statoil Skandinaavias juba aastaid ärimudelit, kus teenindusjaama pood on öisel ajal suletud ning mootorikütust saab osta kütusetankuritele paigaldatud makseautomaatidest. "Seega algab projekt esmalt täiendavate infotehnoloogiliste lahenduste juurutamist teenindusjaamas," ütles Kirs-Toiger.

„Ka päevasel ajal on kliendil võimalik valida, kas tasuda mootorikütuse eest enne tankimist makseautomaadis või astuda sisse teenindusjaama ning lisaks kütusele osta Statoili poest kaupu ja teenuseid,” kirjeldas Kirs-Toiger. „Selline töökorraldus võimaldab kiiremat klienditeenindust ning suurema arvu teenindajate tööle rakendamist just tipptundide ajal, pakkudes teenindusjaamade personalile graafikujärgset tööd, mis ei sisaldaks öiseid töövahetusi.”

Tuleval aastal läheb Skandinaavia teenindusmudelile üle ligikaudu 10% Statoili poodidest, mis töötavad praegu 24 tundi ööpäevas. Konkreetsed tanklad ja ümberkorralduste täpne aeg pole veel otsustatud.

Esimene muudatus teenindusjaamade lahtiolekuaegades toimus Tallinnas Statoili Kadaka teenindusjaamas, kus Statoili nimel teenindab kliente frantsiisilepinguga Planeston OÜ. Kirs-Toiger hindas seda hommikul 7st õhtul 23ni lahti olevat makseautomaatideta Statoili tanklat pigem erandlikuks kui tulevaseks reegliks.

"Statoili teenindusjaamade poodide lahtiolekuajad sõltuvad paljuski ka üldisest Eesti majanduse käekäigust nagu jaekaubanduse kasvutempo, elektrienergia, tööjõu jm ressursside hindadest," selgitas Kirs-Toiger.

Öise tööaja piiramist praegune alkoholimüügi keeld ei mõjuta. „Alkohoolsete jookide müügipiirang on kehtinud aastaid," kommenteeris Kirs-Toiger.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

AccountStudio - lihtsalt kohandatav terviklik äritarkvara

Äritarkvara, mida on võimalik kohandada erinevate nõudmiste ja tegevusaladega väike- ja suurettevõtetele. Tarkvara liidestab ettevõtte e-poe nii, et tehingud e-poes kajastuvad ilma valu ja vaevata nii laos kui ka raamatupidamises.

RTT kaasaegne kassatarkvara

Kassatarkvara oluliseks eesmärgiks on pakkuda kliendile kiiret ja mugavat teenindust. Suureks trendiks on saanud mobiilsus ehk tarkvara saab kasutada ka nutitelefonis või tahvelarvutis. Loe lähemalt, mis on kassatarkvara valikul oluline ning milliseid eeliseid annab RTT kassatarkvara.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara