Laar: Balti riigid vajavad suuremat üksmeelt

Isamaa ja Res Publica Liidu esimees Mart
Laar kirjutas oma blogis, et Balti riigid on tuntava poliitilise surve all ja
erinevatele huvidele mängides on Venemaal Baltikumi üsna kerge lõhestada
ning selle vältimiseks vajame tunduvalt suuremat üksmeelt.

„Sõltuvus Venemaa gaasist ja vajalike ühenduste vähesus Euroopa suunal eeldab meilt senisest suuremat üksmeelt,“ pidas Laar oluliseks.

Tema sõnul ei tohiks unustada, et ida pool võib varsti tarnetega raskusi tekkida, kuna vajalikud investeeringud uutesse maardlatesse ja infrastruktuuri on jäetud tegemata. „Balti riigid peavad tõhustama koostööd juhtimaks oma Euroopa partnerite tähelepanu sellele, et Euroopa Liit ei tohi hüljata euroopalikke väärtusi, vaba turgu ja õigusriiki esindavat energiaharta lepet. Konkreetselt tähendab see Euroopa ja Vene koostöö sõltuvusse seadmist energiaharta ratifitseerimisest Venemaa poolt,“ kirjutas Mart Laar.

Erakonna esimehe sõnul nõustus Venemaa vabatahtlikult energiahartale alla kirjutades selle tingimustega, millest nüüd kinni tuleks pidada. Laari arvates on energiaharta parem isegi Nord Streamist, kuna harta võimaldab gaasi õigeaegset ja mõistliku hinnaga Euroopasse tarnimist ja ühtlasi vähendab Baltimaade sõltuvust Venemaast. „Samuti toetab energiaharta avatud energiaturge, mida saab kasutada Gazpromi monopoli haarde vähendamiseks nii Venemaal kui Euroopas,“ kirjutas Laar.

Laar ütles blogis, et Euroopa Liit ei tohiks kindlasti harta nõuetest taganeda või neid lõdvendada ning Balti riikide endi huvides on sellel teemal koordineeritult tegutseda ja ühiselt sõna võtta.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

AccountStudio - lihtsalt kohandatav terviklik äritarkvara

Äritarkvara, mida on võimalik kohandada erinevate nõudmiste ja tegevusaladega väike- ja suurettevõtetele. Tarkvara liidestab ettevõtte e-poe nii, et tehingud e-poes kajastuvad ilma valu ja vaevata nii laos kui ka raamatupidamises.

RTT kaasaegne kassatarkvara

Kassatarkvara oluliseks eesmärgiks on pakkuda kliendile kiiret ja mugavat teenindust. Suureks trendiks on saanud mobiilsus ehk tarkvara saab kasutada ka nutitelefonis või tahvelarvutis. Loe lähemalt, mis on kassatarkvara valikul oluline ning milliseid eeliseid annab RTT kassatarkvara.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara