Ehituse ABC eest saab praegu küsida soolast hinda

Aastate eest Rautakeskot juhtinud Peeter
Raudsepa hinnangul annab Ehituse ABC eest küsida soolast hinda. Tehing sarnaneb
kunagisele Ehitusmaailma omanikuvahetusele.

Praegu AS Pere juhina töötav Peeter Raudsepp valmistas omal ajal ette Ehitusmaailma ostu, tema käe all sai tehing teoks ning investeeriti majanduslangusele järgnevaks ehitusbuumiks.

Raudsepp ütles aripaev.ee-le, et Saint-Gobain omandab Famar-Desi koos turuosa ning sissetöötatud kliendilepingutega. Ka on ettevõtte praegustel omanikel ette näidata head majandustulemused ning tulevikulootusedki pole kuhugi kadunud.

„No siis juhtub see, mida olen isiklikult ammu arvanud, et juhtub,“ kommenteeris Raudsepp emotsionaalselt algavaid ostu-müügiläbirääkimisi. „Arvasin aga, et see toimub varem.“

Juba sajandivahetusel oletas Raudsepp, et Eesti ehituskaupade turule siseneb peale Rautakesko veel üks välismaine ehituskaupu müüv kett. Samas arvas ta, et see tuleb Saksamaa suunalt ning proovib oma kaupluste võrku nullist üles ehitada.

„Väikestel ehituskauplustel, kel pole suurt ja mõjukat omanikku, läheb elu veel kehvemaks, sest nad ei suuda investeerida ega ole suure ostupotentsiaaliga,“ lisas Raudsepp. Ta selgitas, et ehituskaupa müüvad kõik kauplused sama hinnaga, kuid koore riisub see, kes kauba odavamalt sisse ostab. Sisseostuhind sõltub aga eelkõige käibest ning jaemüüja maksevõimest.

„Saint-Gobainil on oluliselt parem oskusteave, Euroopa suurima ehituskaupluste ketina suudavad nad investeerida ning Ehituse ABC kauplused muutuvad veelgi paremaks,“ maalis Raudsepp tulevikku. „Rautakesko, Bauhof ja Ehituse ABC kasvavad, teistel kettidel ja väikekauplustel kaob turg käest ära,“ lisas ta.

„Siin juhtub ABCga (Ehituse ABC – toim.) sama, mis Rautakeskoga. Nad (Saint-Gobain – toim.) tulevad natuke rahulikumal ja tagasihoidlikumal ajal ning hakkavad investeerima. Kui tuleb uus tõus, on ta väga tugev tegija,“ ütles Raudsepp ja lisas, „ülesostmise teel turule sisenemine võib olla kallis, kuid on optimaalne samm.“

Täpseid majandusnäitajaid teadmata ei nõustunud Raudsepp pakkuma, millist rahasummat võivad Famar-Desi omanikud praegu küsida ning Saint-Gobain maksta. „Odav see kindlasti ei ole,“ kinnitas ta samas. „Famar-Desi on Eesti mõistes suure käibe ja kiire kasvuga ettevõte.“

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

SALONSHOP BALTIC OÜ otsib TURUNDUSJUHTI

Salonshop Baltic AS

31. detsember 2018

Tarkvara

RTT kaasaegne kassatarkvara

Kassatarkvara oluliseks eesmärgiks on pakkuda kliendile kiiret ja mugavat teenindust. Suureks trendiks on saanud mobiilsus ehk tarkvara saab kasutada ka nutitelefonis või tahvelarvutis. Loe lähemalt, mis on kassatarkvara valikul oluline ning milliseid eeliseid annab RTT kassatarkvara.

AccountStudio - lihtsalt kohandatav terviklik äritarkvara

Äritarkvara, mida on võimalik kohandada erinevate nõudmiste ja tegevusaladega väike- ja suurettevõtetele. Tarkvara liidestab ettevõtte e-poe nii, et tehingud e-poes kajastuvad ilma valu ja vaevata nii laos kui ka raamatupidamises.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara