Statistika: Eelmisel aastal suurenes käive ligi 100 miljardit krooni

Statistikaameti andmetel suurenes
ettevõtete müügitulu 2006. aastal varasema aastaga võrreldes 19%. Müügitulu
kasv jätkus kahe eelnenud aastaga samas tempos, kuid kasumikasv oli 2006. aastal
viimaste aastate kiireim.

„Ettevõtete müügitulu ehk realiseerimise netokäive oli 2006. aastal üle 590 miljardi krooni, mis on 2005. aastaga võrreldes ligi 100 miljardit krooni rohkem,“ rääkis Merike Põldsaar ettevõtluse aastastatistika talituse peaanalüütik.

„Suur müügitulu kasv oli kaubandus-, tööstus- ja ehitusettevõtetes. Jätkuvalt kõige kiiremini suurenes müügitulu ehituses, mis oli varasema aastaga võrreldes kolmandiku võrra, kui 2005. aastal ulatus kasv veerandini,“ ütles Põldsaar.

Statistikaameti andmetel ettevõtete suurusgrupi järgi muutusi toimunud ei ole, endiselt andsid ligi veerandi müügitulust alla 10 hõivatuga mikroettevõtted ning ligi viiendiku üle 249 hõivatuga suurettevõtted.

„2006. aasta kasumikasv oli viimaste aastate kiireim. Ettevõtete puhaskasum ulatus 63 miljardi kroonini, mis oli üle poole rohkem kui aasta varem. Rohkem kui kaks kolmandikku puhaskasumist andsid kinnisvara-, rentimis- ja äritegevus-, kaubandus- ning tööstusettevõtted. Jätkuvalt oli kõige kasumlikum töö kinnisvara-, rentimis- ja äritegevusettevõtetes, kus puhaskasum oli müügitulust 61%,“ rääkis analüütik.

Tegevusalade keskmine kasumlikkus tõusis analüütikau kinnitusel 2005. aasta 8%-st ligi 11%-ni 2006. aastal. „Kiiret müügitulu kasvu näidanud ehitusettevõtete kasumlikkus jäi keskmisest näitajast madalamaks ja ulatus ligi 9%-ni,“ ütles ta.

Investeeringuid põhivarasse tegid ettevõtted analüütiku sõnul 2006. aastal enam kui 46 miljardi krooni eest, mis on 2005. aastaga võrreldes veerandi võrra rohkem. „Üle poole investeeringutest tehti ehitiste soetamiseks, ehitamiseks ja rekonstrueerimiseks. Endiselt olid suurimad investeerijad kinnisvara-, rentimis- ja äritegevusettevõtted, kes tegid ligi 30% ettevõtete koguinvesteeringutest,“ rääkis Põldsaar.

Statistikaameti andmetel oli ettevõtetel vara 526 miljardi krooni eest, millest põhivara moodustas 57%. 2006. aasta jooksul suurenes ettevõtete vara veerandi võrra, seejuures oli käibevara kasv veidi kiirem põhivara kasvust.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

Excellent pakub laoettevõtetele terviklikku lähenemist

Pidevalt suurenevate tegevusmahtude ja keerukate tarneahelate tõttu on oluline, et ettevõtte fookus püsiks põhieesmärgil ja ei varjuks tehniliste tegevuste taha. Ettevõtte eri funktsioonide ja osakondade tegevus peab käima käsikäes, sealhulgas raamatupidamine, müük ja laohaldus. Laoarvestus peab kajastuma ka finantsnäitajates ja vastupidi. Kuidas seda lahendada, räägib Excellent Business Solutionsi vanemkonsultant Eva-Mai Saard.

Erply tarkvara – iga poepidaja hindamatu abimees

Mäletad, mida su ema sulle õpetas? Pese enne sööki käed, sest see on eluliselt vajalik. Kui ta õpetaks sind tarkvara valima, ütleks ta: võta Erply, sest ka see on eluliselt vajalik.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara