Fujitsu saadab plasmatelerid ajalukku

Jaapani elektroonikafirma lõpetab enda
poolt maailma läkitatud plasmatelerite valmistamise uue aasta märtsis, kuna
vedelkristallekraani (LCD) üha laiema leviku juures ei too eelmine põlvkond enam
tulu.

Fujitsu oli esimene firma, kes üheksakümnendate algul plasmaekraaniga teleritega turule tuli, vahendas AFP. Tootmist vähendati juba enne nüüdset otsust, keskendudes kõrgema hinnaklassi mudelite valmistamisele nõudlikule tarbijale USA ja Briti turul. 2005. aastal müüs Fujitsu olulise osaluse plasmatelerite üksuses Hitachile. Plasmatelerite tootmise asendusena pöörab ettevõte nüüd rohkem tähelepanu kütte- ja ventilatsiooniseadmete tegemisele.

Plasmatelerite laiatarbekaubaks saamisele eelnes kaks aastakümmet uurimis- ja arendustööd. Kineskooptelerite asemele ilmusid plasma- ning järgmiseks LCD-ekraanid, lähiaastail jõuavad massidesse juba uued lahendused. Ekraani pinnaühiku kohta tarbivad telerid üha vähem energiat. Samas on levinud ka poolt toaseina katvad ekraanid, mis kineskoopaparaadi puhul ei olnud mõeldavad. Oktoobris ilmutas Austraalia valitsus plaani maksustada täiendavalt liigselt elektriga laiutavate telerite müük. Sel sügisel käis aga esimese laiatarbetootjana Sony välja orgaanilise valgusdioodiga (OLED) teleri. Ekraanivalgust annavad seal helenduvad ained, mis tähendab veelgi väiksemat elektrikulu sel uuel teleripõlvkonnal. Samas jagub tehnilisi probleeme, OLED-ekraani tööressurss on LCD-ga võrreldes hulga lühem.

Kineskoobiga aparaate nimetavad Eesti kaupmehed tihti tavateleriteks, saadaval on ka plasma- ja suurimas valikus LCD-telerid. Põlvkondade ja tasemete hinnad erinevad kuni mitukümmend korda.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

Excellent pakub laoettevõtetele terviklikku lähenemist

Pidevalt suurenevate tegevusmahtude ja keerukate tarneahelate tõttu on oluline, et ettevõtte fookus püsiks põhieesmärgil ja ei varjuks tehniliste tegevuste taha. Ettevõtte eri funktsioonide ja osakondade tegevus peab käima käsikäes, sealhulgas raamatupidamine, müük ja laohaldus. Laoarvestus peab kajastuma ka finantsnäitajates ja vastupidi. Kuidas seda lahendada, räägib Excellent Business Solutionsi vanemkonsultant Eva-Mai Saard.

Erply veebipõhine kassa- ja laotarkvara

Erply on veebipõhine kassa- ja laotarkvara, mis on suunatud hulgimüügi, jaemüügi ja teeninduse valdkonnale. Kõik vajalik on standardlahenduses olemas ning lihtsasti juurutatav.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara