Fujitsu saadab plasmatelerid ajalukku

Jaapani elektroonikafirma lõpetab enda
poolt maailma läkitatud plasmatelerite valmistamise uue aasta märtsis, kuna
vedelkristallekraani (LCD) üha laiema leviku juures ei too eelmine põlvkond enam
tulu.

Fujitsu oli esimene firma, kes üheksakümnendate algul plasmaekraaniga teleritega turule tuli, vahendas AFP. Tootmist vähendati juba enne nüüdset otsust, keskendudes kõrgema hinnaklassi mudelite valmistamisele nõudlikule tarbijale USA ja Briti turul. 2005. aastal müüs Fujitsu olulise osaluse plasmatelerite üksuses Hitachile. Plasmatelerite tootmise asendusena pöörab ettevõte nüüd rohkem tähelepanu kütte- ja ventilatsiooniseadmete tegemisele.

Plasmatelerite laiatarbekaubaks saamisele eelnes kaks aastakümmet uurimis- ja arendustööd. Kineskooptelerite asemele ilmusid plasma- ning järgmiseks LCD-ekraanid, lähiaastail jõuavad massidesse juba uued lahendused. Ekraani pinnaühiku kohta tarbivad telerid üha vähem energiat. Samas on levinud ka poolt toaseina katvad ekraanid, mis kineskoopaparaadi puhul ei olnud mõeldavad. Oktoobris ilmutas Austraalia valitsus plaani maksustada täiendavalt liigselt elektriga laiutavate telerite müük. Sel sügisel käis aga esimese laiatarbetootjana Sony välja orgaanilise valgusdioodiga (OLED) teleri. Ekraanivalgust annavad seal helenduvad ained, mis tähendab veelgi väiksemat elektrikulu sel uuel teleripõlvkonnal. Samas jagub tehnilisi probleeme, OLED-ekraani tööressurss on LCD-ga võrreldes hulga lühem.

Kineskoobiga aparaate nimetavad Eesti kaupmehed tihti tavateleriteks, saadaval on ka plasma- ja suurimas valikus LCD-telerid. Põlvkondade ja tasemete hinnad erinevad kuni mitukümmend korda.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

SALONSHOP BALTIC OÜ otsib TURUNDUSJUHTI

Salonshop Baltic AS

31. detsember 2018

Tarkvara

RTT kaasaegne kassatarkvara

Kassatarkvara oluliseks eesmärgiks on pakkuda kliendile kiiret ja mugavat teenindust. Suureks trendiks on saanud mobiilsus ehk tarkvara saab kasutada ka nutitelefonis või tahvelarvutis. Loe lähemalt, mis on kassatarkvara valikul oluline ning milliseid eeliseid annab RTT kassatarkvara.

AccountStudio - lihtsalt kohandatav terviklik äritarkvara

Äritarkvara, mida on võimalik kohandada erinevate nõudmiste ja tegevusaladega väike- ja suurettevõtetele. Tarkvara liidestab ettevõtte e-poe nii, et tehingud e-poes kajastuvad ilma valu ja vaevata nii laos kui ka raamatupidamises.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara