Siim Kallas kauples tubakatootjalt välja 4,4 miljardit

Euroopa Komisjon sõlmis Siim Kallase
eestvedamisel lepingu Jaapani tubakakontserniga JT International, mille järgi
peab ettevõte maksma Euroopa Liidu liikmesriikide valitsustele järgmise 15 aasta
jooksul 400 miljonit dollarit - umbes 4,4 miljardit krooni -, et toetada
võitlust sigarettide salakaubaveo ning võltsimise vastu.

Japan Tobacco näol on tegemist sama ettevõteega, kes ostis 2007. aasta kevadel Eesti sigarettide Leek, Rumba ja Priima kaubamärgid, kuulsamatest brändidest kuulub JT omandusse Camel, Winston ja Salem, kirjutas Eesti Ekspress.

Euroopa Komisjoni asepresidendina auditi ja pettusevastase võitluse eest vastutava Kallase sõnul suurendatakse uue lepinguga Euroopa Komisjoni ja liikmesriikide suutlikkust võidelda ebaseadusliku sigaretikaubanduse vastu, mis toob igal aastal märkimisväärset kahju saamata jäänud maksude ja tollitulude näol. "Leping on tugev signaal maailmale selle kohta, et valitsusasutuste ja tööstuste vahelised lepingud toimivad ning et need toovad märkimisväärset kasu,” lisas ta.

Sõlmitud lepingus nõutakse, et JTI arendaks edasi olemasolevat seireprotsessi klientide valimiseks ja jälgmiseks, et jälgida teatavate saadetiste liikumist ja nende asukohta määrata ning annab laialdasemat abi Euroopa õiguskaitseorganitele võitluses ebaseadusliku sigaretikaubanduse vastu, lepingu kohaselt nõustub JTI jätkuvalt piirama oma müüki, et selle maht vastaks seadusliku turu nõudmisele.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

Erply tarkvara – iga poepidaja hindamatu abimees

Mäletad, mida su ema sulle õpetas? Pese enne sööki käed, sest see on eluliselt Kui ta õpetaks sind tarkvara valima, ütleks ta: võta Erply, sest ka see on eluliselt vajalik!

Excellent pakub laoettevõtetele terviklikku lähenemist

Pidevalt suurenevate tegevusmahtude ja keerukate tarneahelate tõttu on oluline, et ettevõtte fookus püsiks põhieesmärgil ja ei varjuks tehniliste tegevuste taha. Ettevõtte eri funktsioonide ja osakondade tegevus peab käima käsikäes, sealhulgas raamatupidamine, müük ja laohaldus. Laoarvestus peab kajastuma ka finantsnäitajates ja vastupidi. Kuidas seda lahendada, räägib Excellent Business Solutionsi vanemkonsultant Eva-Mai Saard.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara