Siim Kallas kauples tubakatootjalt välja 4,4 miljardit

Euroopa Komisjon sõlmis Siim Kallase
eestvedamisel lepingu Jaapani tubakakontserniga JT International, mille järgi
peab ettevõte maksma Euroopa Liidu liikmesriikide valitsustele järgmise 15 aasta
jooksul 400 miljonit dollarit - umbes 4,4 miljardit krooni -, et toetada
võitlust sigarettide salakaubaveo ning võltsimise vastu.

Japan Tobacco näol on tegemist sama ettevõteega, kes ostis 2007. aasta kevadel Eesti sigarettide Leek, Rumba ja Priima kaubamärgid, kuulsamatest brändidest kuulub JT omandusse Camel, Winston ja Salem, kirjutas Eesti Ekspress.

Euroopa Komisjoni asepresidendina auditi ja pettusevastase võitluse eest vastutava Kallase sõnul suurendatakse uue lepinguga Euroopa Komisjoni ja liikmesriikide suutlikkust võidelda ebaseadusliku sigaretikaubanduse vastu, mis toob igal aastal märkimisväärset kahju saamata jäänud maksude ja tollitulude näol. "Leping on tugev signaal maailmale selle kohta, et valitsusasutuste ja tööstuste vahelised lepingud toimivad ning et need toovad märkimisväärset kasu,” lisas ta.

Sõlmitud lepingus nõutakse, et JTI arendaks edasi olemasolevat seireprotsessi klientide valimiseks ja jälgmiseks, et jälgida teatavate saadetiste liikumist ja nende asukohta määrata ning annab laialdasemat abi Euroopa õiguskaitseorganitele võitluses ebaseadusliku sigaretikaubanduse vastu, lepingu kohaselt nõustub JTI jätkuvalt piirama oma müüki, et selle maht vastaks seadusliku turu nõudmisele.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

SALONSHOP BALTIC OÜ otsib TURUNDUSJUHTI

Salonshop Baltic AS

31. detsember 2018

Tarkvara

AccountStudio - lihtsalt kohandatav terviklik äritarkvara

Äritarkvara, mida on võimalik kohandada erinevate nõudmiste ja tegevusaladega väike- ja suurettevõtetele. Tarkvara liidestab ettevõtte e-poe nii, et tehingud e-poes kajastuvad ilma valu ja vaevata nii laos kui ka raamatupidamises.

RTT kaasaegne kassatarkvara

Kassatarkvara oluliseks eesmärgiks on pakkuda kliendile kiiret ja mugavat teenindust. Suureks trendiks on saanud mobiilsus ehk tarkvara saab kasutada ka nutitelefonis või tahvelarvutis. Loe lähemalt, mis on kassatarkvara valikul oluline ning milliseid eeliseid annab RTT kassatarkvara.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara