Siim Kallas kauples tubakatootjalt välja 4,4 miljardit

Euroopa Komisjon sõlmis Siim Kallase
eestvedamisel lepingu Jaapani tubakakontserniga JT International, mille järgi
peab ettevõte maksma Euroopa Liidu liikmesriikide valitsustele järgmise 15 aasta
jooksul 400 miljonit dollarit - umbes 4,4 miljardit krooni -, et toetada
võitlust sigarettide salakaubaveo ning võltsimise vastu.

Japan Tobacco näol on tegemist sama ettevõteega, kes ostis 2007. aasta kevadel Eesti sigarettide Leek, Rumba ja Priima kaubamärgid, kuulsamatest brändidest kuulub JT omandusse Camel, Winston ja Salem, kirjutas Eesti Ekspress.

Euroopa Komisjoni asepresidendina auditi ja pettusevastase võitluse eest vastutava Kallase sõnul suurendatakse uue lepinguga Euroopa Komisjoni ja liikmesriikide suutlikkust võidelda ebaseadusliku sigaretikaubanduse vastu, mis toob igal aastal märkimisväärset kahju saamata jäänud maksude ja tollitulude näol. "Leping on tugev signaal maailmale selle kohta, et valitsusasutuste ja tööstuste vahelised lepingud toimivad ning et need toovad märkimisväärset kasu,” lisas ta.

Sõlmitud lepingus nõutakse, et JTI arendaks edasi olemasolevat seireprotsessi klientide valimiseks ja jälgmiseks, et jälgida teatavate saadetiste liikumist ja nende asukohta määrata ning annab laialdasemat abi Euroopa õiguskaitseorganitele võitluses ebaseadusliku sigaretikaubanduse vastu, lepingu kohaselt nõustub JTI jätkuvalt piirama oma müüki, et selle maht vastaks seadusliku turu nõudmisele.

Osale arutelus

Toetajad

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

HKScan otsib KATEGOORIAJUHTI

HKScan Estonia AS

27. september 2017

Tarkvara

Innovatiivne ja suurte võimalustega Microsoft Dynamics NAV keskmistele ja suurtele ettevõtetele

Dynamics NAV on Microsofti majandustarkvaradest globaalselt enim müüdud ja kiiremini arenev lahendus, mida on viimasel kümnendil jõuliselt arendatud.

Jaekaubandus – kas valida jäik või paindlik laoarvestuse meetod?

Kaalutud keskmine kui lihtsamini hallatav meetod jaekaubanduses, on enam levinud kui FiFO, sest võimaldab lihtsustatud laoliikumist ning kiire jaemüügi puhul üliolulist miinusesse müüki.

Statistika

Teabevara