Anttila juht: ehk ei leidnud riik piisavalt maksupettusi?

Postimüügiga tegeleva Anttila tegevdirektor
Tauno Tuula on riigieelarve plaanitust halvema täitumise pärast üllatunud,
arvates, et ilmselt loodeti leida enam maksupettureid.

„Minu jaoks oli suure summa käibemaksu laekumatajäämine uudis. Meie pole küll vähem käibemaksu maksnud. Kas siis lootis riik, et suudab kätte saada varasemast perioodist üleval olevaid nõudmisi?“ imestas Tuula. „Mulle jääb kodanikuna küll mulje, et riik planeeris midagi valesti. Äkki otsiti enam maksupettusi, kuid ei suudetud neid leida.“

Tuula sõnul peaks käibemaks olema väga tihedalt kaubandusega seotud. „Need numbrid peaksid ikka käima käsikäes. Kui kaubanduses läheb hästi, siis peaks ka käibemaks hästi laekuma. Eriti üllatav on see uudis aastal 2007!“ märkis ta.

Eesti jaekaubanduse novembri käekäiku kommenteerides ütles Tuula, et statistikaameti andmed vastavad ilmselt tõele. „Üldiselt läks postimüügiettevõtetel halvasti, nii ka meil. Üks põhjuseid, miks meie tulemused ei ole nii head olnud, on see, et reorganiseerime oma müüki ja keskendume nüüdsest enam internetile,“ selgitas ta.

Jaekaubanduse käive kasvas statistikaameti andmetel novembris aastases võrdluses keskmiselt vaid 6%. Postimüügis käive langes aastatagusega võrreldes üle 10%.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

SALONSHOP BALTIC OÜ otsib TURUNDUSJUHTI

Salonshop Baltic AS

31. detsember 2018

Tarkvara

AccountStudio - lihtsalt kohandatav terviklik äritarkvara

Äritarkvara, mida on võimalik kohandada erinevate nõudmiste ja tegevusaladega väike- ja suurettevõtetele. Tarkvara liidestab ettevõtte e-poe nii, et tehingud e-poes kajastuvad ilma valu ja vaevata nii laos kui ka raamatupidamises.

RTT kaasaegne kassatarkvara

Kassatarkvara oluliseks eesmärgiks on pakkuda kliendile kiiret ja mugavat teenindust. Suureks trendiks on saanud mobiilsus ehk tarkvara saab kasutada ka nutitelefonis või tahvelarvutis. Loe lähemalt, mis on kassatarkvara valikul oluline ning milliseid eeliseid annab RTT kassatarkvara.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara