Starbucksi alusepanija hakkab taas tegevjuhiks

Howard Schultz, kes pani aluse tänasele
maailma suurimale kohvikuketile Starbucks, asub taas ettevõtte tegevjuhi kohale,
teatas ettevõte eile pärast USA aktsiaturgude sulgemist.

Starbucksi aktsia hind hüppas Nasdaqil järelkauplemisel üheksa protsenti 20,03 dollarini, ametlikul börsipäeval kerkis aktsia hind 1,5 protsenti 18,38 dollarini.

Praeguse tegevjuhi Jim Donaldi vallandamine koos terve rea USAs asuvate kohvikute sulgemisega põhjuseks on ettevõtte aktsia hinna 50protsendiline kukkumine möödunud aastal. Ettevõte ei öelnud, kui palju kohvikuid kavatsetakse sulgeda. Täpne number antakse teada koos 2008. finantsaasta esimese kvartali tulemuste avaldamisega 30. jaanuaril.

Schultz, kes muutis Seattle’is asuva väikese kohviröstija maailma suurimaks kohvikuketiks ning kujundas sellele praeguse imago, oli ettevõtte tegevjuht aastatel 1987 kuni 2000. Siis ta taandas enda tegevjuhi kohalt ning jäi nõukogu esimehe kohale. Aasta tagasi saatis ta ettevõtte tippjuhtkonnale kirja, kus avaldas muret lettevõtte liigkiire laienemise pärast, mis toob endaga kaasa omanäolisuse kadumise.

Ajaleht Financial Times pööras tähelepanu, et Schultz on järjekordne firma asutaja, kes asub pärast pikka vaheaega taas firma etteotsa vahepeal tekkinud probleemide lahendamiseks.

12 aastat tagasi asus Apple’i etteotsa Steve Jobs, hiljem tegi sama maaklerfirma asutaja Charles Schwab, 2006. aasta alguses asus arvutitootja Dell etteotsa taas Michael Dell ning möödunud aastal asus Yahoo! etteotsa selle kaasasutaja Jerry Yang.

Loo autor omab Starbucksi aktsiaid.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

SALONSHOP BALTIC OÜ otsib TURUNDUSJUHTI

Salonshop Baltic AS

31. detsember 2018

Tarkvara

AccountStudio - lihtsalt kohandatav terviklik äritarkvara

Äritarkvara, mida on võimalik kohandada erinevate nõudmiste ja tegevusaladega väike- ja suurettevõtetele. Tarkvara liidestab ettevõtte e-poe nii, et tehingud e-poes kajastuvad ilma valu ja vaevata nii laos kui ka raamatupidamises.

RTT kaasaegne kassatarkvara

Kassatarkvara oluliseks eesmärgiks on pakkuda kliendile kiiret ja mugavat teenindust. Suureks trendiks on saanud mobiilsus ehk tarkvara saab kasutada ka nutitelefonis või tahvelarvutis. Loe lähemalt, mis on kassatarkvara valikul oluline ning milliseid eeliseid annab RTT kassatarkvara.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara