Laatre: Eesti Rimi müüki pidurdasid renoveerimistööd

Rimi Eesti Food juht Ruth Laatre ütles, et
möödunud aastal ja detsembris pidurdasid kaupluste müüki renoveerimistööd,
viimasena ehitati ümber Mustakivi hüpermarketit.

"Eestis on Rimi käivet mõjutanud see, et kolm hüpermarketit oli remondis," kommenteeris Laatre äsja avaldatud käibenumbreid. "Seetõttu oli meie laienemine aeglasem kui Lätis ja Leedus."

Laatre sõnul avab Rimi tänavu mitmed uued kauplused, mistõttu suureneb käive märkimisväärselt. Seejuures tulevad hüpermarketid Tartu Lõunakeskusse, Viimsisse ja Rakverre. Tuleb ka uusi super- ja säästumarketeid. Laatre märkis, et rendilepingu sõlmimisest läheb kaupluse avamiseni kaks aastat.

"Hetkel ma küll ei julge kinnitada, et see trend on alanud," vastas Laatre küsimusele, kas inimesed ostavad toidu- ja esmatarbekaupu koguseliselt vähem kui enne. "Jõuluperioodil küll ei täheldanud, et toidukaupa oleks vähem ostetud," lisas ta.

Vähema kulutamise trendi tekkel lükatakse esmalt edasi mööbli, kodutehnika ja auto vahetust, lisas Laatre. "Ma ei usu, et toidukaupa hakatakse koguseliselt vähem ostma."

Samas ütles Laatre, et tänavu muutuvad ostjad varasemast hinnatundlikumaks ja vahetavad sisseostu tegemise kohta. "Kui viimasel kolmel aastal on liigutud säästumarketist hüpermarketisse, siis nüüd on pigem vastupidi," rääkis Laatre, "tekib surve hinnavõrdlusele ja hakatakse rohkem mõtlema säästlikuma eluviisi peale."

Laatre lubas samas, et Säästumarketite sortiment muutub lähiaastal pisut laiemaks. Praegu katsetatakse laiemat sortimenti kahes Säästumarketis.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

AccountStudio - lihtsalt kohandatav terviklik äritarkvara

Äritarkvara, mida on võimalik kohandada erinevate nõudmiste ja tegevusaladega väike- ja suurettevõtetele. Tarkvara liidestab ettevõtte e-poe nii, et tehingud e-poes kajastuvad ilma valu ja vaevata nii laos kui ka raamatupidamises.

RTT kaasaegne kassatarkvara

Kassatarkvara oluliseks eesmärgiks on pakkuda kliendile kiiret ja mugavat teenindust. Suureks trendiks on saanud mobiilsus ehk tarkvara saab kasutada ka nutitelefonis või tahvelarvutis. Loe lähemalt, mis on kassatarkvara valikul oluline ning milliseid eeliseid annab RTT kassatarkvara.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara