Port Arturi juht: kasv pole enam nii võimas

Pärnus asuva Port Artur Halduse juhataja
Romek Kosenkranius ütles, et kaubanduskeskuse käive kasvab, kuid mitte enam nii
võimsalt kui varasematel aastatel.

"Kasv on olemas, kuid mitte enam nii võimas kui varasematel aastatel. Meil toimub sama, mis majanduses," rääkis Kosenkranius.

"Võib tõesti öelda, et 2007. aasta teisel poolel kasvasid kaupmeeste käibed aeglasemalt, kui aasta esimesel poolel," kommenteeris ta teiste kaubanduskeskuste tähelepanekuid.

Samas kasvasid aasta esimese poole käibed kuude lõikes kohati isegi kuni 28%, märkis Kosenkranius. "Seejuures jäi ostude arv kogu aasta lõikes praktiliselt samale tasemele ehk aasta jooksul kasvas keskmise ostu suurus. Külastuste arv jäi 2006. aastaga samale tasemele, mis oli umbes 4,8 miljonit külastajat aastas," lisas Kosenkranius Port Arturi kohta.

Kosenkranius ütles, et kuigi detsembrikuu käibeandmed ei ole veel koos, võib väita, et mullune kogukäive oli võrreldes 2006. aastaga umbes 13% suurem.

Külastajate kasvu suurenemist prognoosib Port Artur aasta lõpuks, kui uksed avab senise kaubanduskeskuse laiendus Port Artur 2. Sinna tuleb umbes 11 000 ruutmeetrit lisapinda.

Osale arutelus

Toetajad

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

Jaekaubandus – kas valida jäik või paindlik laoarvestuse meetod?

Kaalutud keskmine kui lihtsamini hallatav meetod jaekaubanduses, on enam levinud kui FiFO, sest võimaldab lihtsustatud laoliikumist ning kiire jaemüügi puhul üliolulist miinusesse müüki.

Grossi Toidukaubad: tööajaarvestus muutus kordi lihtsamaks

Grossi Toidukaupade poeketi operaatorfirma OG Elekra AS võttis suvel kasutusele uudse Begin’i tarkvararakenduse, mis muudab aeganõudva tunni- ja tükitöö arvestuse paberil automatiseerituks igakuiseks tööaruannete esitamise ning palgaarvestuse ajakokkuhoidvamaks ja läbipaistvamaks.

Statistika

Käsi­raamatud