Lihavainen: inimesed ei pea edukuse tõestuseks ostma kõige kallimaid tooteid

Prisma Peremarketi tegevjuht Janne
Lihavainen leiab, et Eesti jaekaubandusturul on kätte jõudnud etapp, kus enam ei
peeta oma edukuse tõestuseks oluliseks kallites kauplustes käimist.

„Vaadates jaekaubandustrende Lääne-Euroopas, siis keskmisest kõrgema sissetuleku ja haridusega inimesed lähtuvad isiklikke ostuotsuseid tehes ratsionaalsetest argumentidest. Majanduslik mõtlev inimene ei näe põhjust maksta näiteks piimapaki eest kõrgemat hinda kui kõrval asuvas kaupluses,“ selgitas Lihavainen.

Tema sõnul kavatseb Prisma võtta suuna saada siinse jaekaubanduse hinnaliidriks. „Loomulikult jälgivad need inimesed lisaks hinnale ka toote kvaliteeti. Ja kvaliteedi osas Prisma järeleandmisi teha ei kavatse,“ lisas ta.

Küsimusele, miks ei ole ükski jaekaubanduskett Eestis seni sellisest loogikast lähtunud, vastas Lihavainen: „Põhjusi on mitmeid. Tegu on mõneti järgmise etapiga mitte ainult jaekaubandusturul, vaid terves ühiskonnas. Järjest enam on Eestis inimesi, kes oma majandusliku edu tõestuseks ei pea vajalikuks osta kõige kallimaid tooteid kõige kallimatest kauplustest.“

Prisma uue suunitluse juures jäävad keti konkurentideks tootesortimendi poolest endiselt hüpermarketid, kes pakuvad lisaks toiduainetele ja esmatarbekaupadele ka garderoobikaupu, kodukaupu ja vaba aja tooteid.

Odavaid hindu kavatseb ettevõte pakkuda väga mitmekülgse kaubavaliku abil. „Võrdleme iga kuu oma kõige müüdavamate kaupade hindu turul pakutavatega. Meie hinnavõrdlus ei koosne ainult 10 või 20 tootest, vaid mitmesajast. Kui täna vaatavad eestlased veel erinevate poodide sooduspakkumisi ning lähtuvad kaupluste külastamisel eripakkumistest, siis Prisma Peremarketi eesmärk on pakkuda oma klientidele stabiilset kõige soodsamat ostukorvi,“ rääkis Lihavainen.

Lai sortiment Prisma Peremarketis tähendab tema sõnul seda, et pakutakse erineva hinnaskaalaga tooteid ühe sortimendi sees. Müügil on nii jaekaubandusturu kõige odavam leib kui ka lai valik erinevate hinnaklassidega leivatooteid.

Kas Prisma algatusest võiks Eesti jaekaubandusturul alguse saada hinnasõda, ei osanud kauplusteketi juht öelda. „Meie eesmärk on väga kindel ja see on kvaliteetse hinnaliidri positsiooni võtmine. Seda, kas läheb lahti hinnasõda, sõltub juba konkurentide reaktsioonist,” märkis ta.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

Excellent pakub laoettevõtetele terviklikku lähenemist

Pidevalt suurenevate tegevusmahtude ja keerukate tarneahelate tõttu on oluline, et ettevõtte fookus püsiks põhieesmärgil ja ei varjuks tehniliste tegevuste taha. Ettevõtte eri funktsioonide ja osakondade tegevus peab käima käsikäes, sealhulgas raamatupidamine, müük ja laohaldus. Laoarvestus peab kajastuma ka finantsnäitajates ja vastupidi. Kuidas seda lahendada, räägib Excellent Business Solutionsi vanemkonsultant Eva-Mai Saard.

Erply tarkvara – iga poepidaja hindamatu abimees

Mäletad, mida su ema sulle õpetas? Pese enne sööki käed, sest see on eluliselt vajalik. Kui ta õpetaks sind tarkvara valima, ütleks ta: võta Erply, sest ka see on eluliselt vajalik.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara