Maxima: jaekaubanduses on niigi tohutu konkurents

Maxima Eesti avalike suhete juht Erkki
Erilaid usub, et Prisma uus suund saada siinseks hinnaliidriks ei too kaasa
erilist hinnasõda.

„Sõda ei saa eriti tekkida, kuna konkurents on juba niigi tohutu,“ rääkis Erilaid. „Kui konjunktuuriinstituudi toidukorvide võrdlust vaadata, siis selgub, et erinevates kauplustes on umbes 700kroonise toidukorvi hinnavahel vaid 100 krooni piires. Vahed ei ole nii müstilised, et siin veel tihedamat konkurentsi tekitada.“

Lisaks märkis Maxima esindaja, et Prisma ei ole niivõrd suur kett, et kogu turgu liikuma panna. „Kui, siis suudaksid nad mõjutada Tallinna, mujal Eestis neid aga ei ole, samuti pole neil ka suuri laienemisplaane,“ selgitas ta.

Erilaiu sõnul on toidukaupade hinnatõusuga juba niigi mitmete piima- ja leivatoodete hinnavahed kokku kuivanud. „Näiteks aasta tagasi, kui liiter kilepiima maksis Maximas 5,40, siis kallimate ja odavamate kettide hinnavahe ulatus üle krooni. Nüüd, pärast seda kui tootjahinnad on tublisti rohkem kui poole võrra tõusnud, jäävad kettide hinnaerinevused vaid mõnekümne sendi piiresse. Tootjad on toidukaupade hindu tõstnud, kuid kallimad kauplused ei saa enam varasemat juurdehindlust rakendada, sest hinnad tõuseksid üle mõistuse kõrgeks," tõi ta näite.

Maxima tegevdirektori Zydrunas Valkerise sõnul võidavad konkurentsi kasvust ennakõike tarbijad. "Kaupmehed pingutavad rohkem kvaliteedi osas ja tarbijatele ei tule hinnatõus enam nii järsuna," märkis ta.

Osale arutelus

Toetajad

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Nicorex Baltic otsib HULGIMÜÜGI VALDKONNA JUHTI

M-Partner HR OÜ

01. august 2017

Tarkvara

Grossi Toidukaubad: tööajaarvestus muutus kordi lihtsamaks

Grossi Toidukaupade poeketi operaatorfirma OG Elekra AS võttis suvel kasutusele uudse Begin’i tarkvararakenduse, mis muudab aeganõudva tunni- ja tükitöö arvestuse paberil automatiseerituks igakuiseks tööaruannete esitamise ning palgaarvestuse ajakokkuhoidvamaks ja läbipaistvamaks.

Majandustarkvara Profit – kõik mida ettevõtte juhtimiseks vajad

Majandustarkvara Profit pakub oma klientidele tasuta tarkvarauuendusi ja kasutajatuge, mis tähendab, et Profiti kliendid täiendavate lisakulutustega arvestama ei pea ning saavad alati töötada kõige kaasaegsema tarkvaraversiooniga. 

Statistika

Käsi­raamatud