Teadlased uurivad rämpstoidu ja vägivalla seoseid

Oxfordi ülikooli teadlased söödavad
vangidele toidulisandeid, et selgitada välja rämpstoidu ja vägivalla seoseid,
kirjutas ajaleht The Indipendent.

Mõõtmistulemused näitavad, et tasakaalustatult toituvate alaealiste agressiivsus väheneb tervelt kolmandiku võrra. Agressiivsusele avaldavad otsest mõju omega-3 küllastumata rasvhapped, mis reguleerivad ajutegevust. Kui neid, peamiselt kalades sisalduvaid rasvhappeid napib, kaotab inimene kergemini enesevalitsuse.

Ühtlasi ilmnes, et rämpstoitu õgivad noorukid on tavalisest tigedamad.

Oxfordi teadlased alustasid rämpstoidu ja vägivalla seoste pilootuuringut juba 2002. aastal ja sellest võttis osa 231 Suurbritannia alaealist vangi.

Järgnevat laiahaardelisemat uuringut, kus katsetatakse 1000 alaealise kinnipeetavaga vanuses 16-21 aastat, finantseerib heategevuslik fond Wellcome Trust. Uuringud, mille käigus antakse kinnipeetavatele toidulisandeid, neelavad 1,4 miljardit naelsterlingit.

Hetkel on riigi toidustandardite agentuur veel arvamusel, et käitumise ning toitumise vahelisi seoseid napib.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

AccountStudio - lihtsalt kohandatav terviklik äritarkvara

Äritarkvara, mida on võimalik kohandada erinevate nõudmiste ja tegevusaladega väike- ja suurettevõtetele. Tarkvara liidestab ettevõtte e-poe nii, et tehingud e-poes kajastuvad ilma valu ja vaevata nii laos kui ka raamatupidamises.

RTT kaasaegne kassatarkvara

Kassatarkvara oluliseks eesmärgiks on pakkuda kliendile kiiret ja mugavat teenindust. Suureks trendiks on saanud mobiilsus ehk tarkvara saab kasutada ka nutitelefonis või tahvelarvutis. Loe lähemalt, mis on kassatarkvara valikul oluline ning milliseid eeliseid annab RTT kassatarkvara.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara