Teadlased uurivad rämpstoidu ja vägivalla seoseid

Oxfordi ülikooli teadlased söödavad
vangidele toidulisandeid, et selgitada välja rämpstoidu ja vägivalla seoseid,
kirjutas ajaleht The Indipendent.

Mõõtmistulemused näitavad, et tasakaalustatult toituvate alaealiste agressiivsus väheneb tervelt kolmandiku võrra. Agressiivsusele avaldavad otsest mõju omega-3 küllastumata rasvhapped, mis reguleerivad ajutegevust. Kui neid, peamiselt kalades sisalduvaid rasvhappeid napib, kaotab inimene kergemini enesevalitsuse.

Ühtlasi ilmnes, et rämpstoitu õgivad noorukid on tavalisest tigedamad.

Oxfordi teadlased alustasid rämpstoidu ja vägivalla seoste pilootuuringut juba 2002. aastal ja sellest võttis osa 231 Suurbritannia alaealist vangi.

Järgnevat laiahaardelisemat uuringut, kus katsetatakse 1000 alaealise kinnipeetavaga vanuses 16-21 aastat, finantseerib heategevuslik fond Wellcome Trust. Uuringud, mille käigus antakse kinnipeetavatele toidulisandeid, neelavad 1,4 miljardit naelsterlingit.

Hetkel on riigi toidustandardite agentuur veel arvamusel, et käitumise ning toitumise vahelisi seoseid napib.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

Erply tarkvara – iga poepidaja hindamatu abimees

Mäletad, mida su ema sulle õpetas? Pese enne sööki käed, sest see on eluliselt vajalik. Kui ta õpetaks sind tarkvara valima, ütleks ta: võta Erply, sest ka see on eluliselt vajalik.

Excellent pakub laoettevõtetele terviklikku lähenemist

Pidevalt suurenevate tegevusmahtude ja keerukate tarneahelate tõttu on oluline, et ettevõtte fookus püsiks põhieesmärgil ja ei varjuks tehniliste tegevuste taha. Ettevõtte eri funktsioonide ja osakondade tegevus peab käima käsikäes, sealhulgas raamatupidamine, müük ja laohaldus. Laoarvestus peab kajastuma ka finantsnäitajates ja vastupidi. Kuidas seda lahendada, räägib Excellent Business Solutionsi vanemkonsultant Eva-Mai Saard.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara