E-Betoonelement: raske öelda palju tootmist peab kokku tõmbama

E-Betoonelement tõdeb, et ehitusmaterjalide
nõudlus on vähenenud ja seda eeskätt elamuehituses, Pärnu Plaaditehas seda ei
kinnita ja tootmise kokku tõmbamiseks vajadust ei näe.

„On raske öelda, kas ja kui palju peame tootmist kokku tõmbama,“ sõnas E-Betoonelement juht Vaido Leosk ja selgitas, „meil pole nagu plokimüüjatel, kel vaja juba valmis toodangust lahti saada. Valmistame oma tooted alles siis, kui meil on tellimus ja kui leiame muid väljundeid, ei pruugi tulla vajadust tootmist vähendada.“

Pärnu Plaaditehase juht Albert Sibrik ütles, et tema isiklikult ei tunneta veel vajadust tootmist kokku tõmmata. „Oleme niššitootja ning ehitusega seotud kaudselt. Võib-olla on see aga eelmise perioodi inerts, et oleme toodangust siiani lahti saanud,“ rääkis Sibrik.

Alanud aasta suhtes prognoose Sibrik teha ei taha: „Tarku ennustajaid on praegu kõikjal, ei taha nende sekka kandideerida. See aasta toob aga ehk selguse ja see selgus algab maailma teisest nurgast. Kõik on praegu väga hellad. Üks prantsuse suli jäi vahele ja pank teatas hiigelsuurest kahjust, kuid ameerika pangad pole veel midagi sarnast öelnud ning presidendivalimisedki seisavad alles ees.“

ASi E-Betoonelement käesoleva aasta üheksa kuu käive ulatus 608 miljoni kroonini, eelmise aasta sama perioodi käive oli 491 miljonit krooni. Ettevõtte põhitegevusalaks on betoonelementidest ehituslahenduste kavandamine, elementide tootmine ning betoonehitiste püstitamine.

AS Pärnu Plaaditehas toodanguks on pealistamata puitlaastplaadid ja profileeritud servaga põrandakilbid PÄRNU FLOOR.

Osale arutelus

Toetajad

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Nicorex Baltic otsib HULGIMÜÜGI VALDKONNA JUHTI

M-Partner HR OÜ

01. august 2017

Tarkvara

Grossi Toidukaubad: tööajaarvestus muutus kordi lihtsamaks

Grossi Toidukaupade poeketi operaatorfirma OG Elekra AS võttis suvel kasutusele uudse Begin’i tarkvararakenduse, mis muudab aeganõudva tunni- ja tükitöö arvestuse paberil automatiseerituks igakuiseks tööaruannete esitamise ning palgaarvestuse ajakokkuhoidvamaks ja läbipaistvamaks.

Majandustarkvara Profit – kõik mida ettevõtte juhtimiseks vajad

Majandustarkvara Profit pakub oma klientidele tasuta tarkvarauuendusi ja kasutajatuge, mis tähendab, et Profiti kliendid täiendavate lisakulutustega arvestama ei pea ning saavad alati töötada kõige kaasaegsema tarkvaraversiooniga. 

Statistika

Käsi­raamatud