Puls: väike vahe õlle- ja viinapudeli hinna vahel suunab tarbija ostueelistust

AS Puls Brewery juhatuse esimees Meelis
Pihel kinnitas Eesti Õlletootjate Liidu väidet, et õlletarbimine on vähenenud
ning toob põhjuseks õlleaktsiisi tõusu, mis vähendab kange alkoholi ja kange õlu
hinnavahet ja suunab mõne tarbija ostueelistust.

“Põhjendus on õige, aktsiisitõus on vähendanud kange õlle ja odava viinapudeli hinnavahet sealt ka tagajärg ning teatud ostja teeb oma ostuvaliku mitte maitse, vaid toime järgi,” ütles Pihel ning lisas, “ja esimesest juunist lisanduv täiendav õlleaktsiisitõus suurendab kange alkoholi tarbimist veelgi.”

Teise põhjusena nimetab Pihel: “Õllede tarbimine on vähenenud, kuna oluliselt on laienenud lahjade alkohoolsete jookide valik. Kui võrrelda kokku lahjade alkohoolsete jookide, kaasa arvatud õllede tarbimist, siis maht ei ole vähenenud, vaid on toimunud tarbija segmenteerumine.”

Juhatuse esimehe sõnul ei saa öelda ühest vastust, kas Puls Brewery kaotas turuosa A. Le Coqile, Sakule või Virule. Meelis Pihel kinnitas üldise õlletarbimise vähenemist ning ütles, et pole kindel, kas nende turuosa üldse kellelegi teisele läks. “Pulsi õlledel on kindel ja lojaalne tarbijaskond ja Pulsi õlu ei ole nn main-stream-õlu mille tarbijaskond on pidevas liikumises ühelt nimetuselt teisele,” ütles Pihel.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

Lihtsam viis e-poe loomiseks

Müü oma tooteid kasutades Eesti suurimat pilve-põhist platvormi! Meie võimas e-poe lahendus annab sulle kõik vajalikud tööriistad ehitamaks endale sobiv e-pood.

Excellent pakub laoettevõtetele terviklikku lähenemist

Pidevalt suurenevate tegevusmahtude ja keerukate tarneahelate tõttu on oluline, et ettevõtte fookus püsiks põhieesmärgil ja ei varjuks tehniliste tegevuste taha. Ettevõtte eri funktsioonide ja osakondade tegevus peab käima käsikäes, sealhulgas raamatupidamine, müük ja laohaldus. Laoarvestus peab kajastuma ka finantsnäitajates ja vastupidi. Kuidas seda lahendada, räägib Excellent Business Solutionsi vanemkonsultant Eva-Mai Saard.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara