Mr Darcy ökopoes müüakse Eesti käsitööd

Briti näitleja Colin Firth üritab koos
naise Livia ja sõpradega muuta raiskavat Londonit ning avas täna oma
ideede elluviimiseks linnas ökopoe, kus müüakse ka
Eestis valmistatud käsitööd.

Kauplus Eco asub Londoni lääneosas Chiswickis.

Colin Firth, keda kõige paremini tuntakse Hr Darcyna Jane Austeni romaani "Uhkus ja eelarvamus" põhjal toodetud BBC miniseriaalist ning Bridget Jonesi filmidest, on koos abikaasaga tulihingeline keskkonnaaktivist. "Ökofriikidena" taaskasutavad nad kõike, mis võimalik, ja hoiavad kokku, kust saab. Näiteks on 38aastasel Livial paar kingi, mille ta ostis siis, kui oli 19aastane, ning mis on jälle moes, kirjutab Homes Property.

Idee oli asutada pood, kus külastajad saavad nii keskkonnasõbralikke tooteid osta kui saada nende kohta teavet. "Ma ei tea teist sellist poodi, kus saaks osta kaunilt disainitud tooli või kasutatud paberile käsitsi maalitud tapeeti, mis oleks ilus vaadata ja ühtlasi keskkonnasõbralik," ütles ajakirjale Livia vend Nicola, kes samuti projektis kaasa lööb.

Neljakorruselise kauplusest leiab pisikesi loodussõbralikke asjakesi, näiteks kirjatarbeid, mida saab isikustada tuuleenergial töötava printeriga, mööblit jne. Muuhulgas leiab poest ka Eesti käsitööd, patju, tekke ja muid tekstiile.

Antakse ka nõuandeid keskkonnasõbralike eluviiside, näiteks tuulegeneraatorite kohta. Poes on ka toimiv ökoköögi näidis ja juba kasutatud vett kasutav tualett.

Osale arutelus

Toetajad

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

Grossi Toidukaubad: tööajaarvestus muutus kordi lihtsamaks

Grossi Toidukaupade poeketi operaatorfirma OG Elekra AS võttis suvel kasutusele uudse Begin’i tarkvararakenduse, mis muudab aeganõudva tunni- ja tükitöö arvestuse paberil automatiseerituks igakuiseks tööaruannete esitamise ning palgaarvestuse ajakokkuhoidvamaks ja läbipaistvamaks.

Jaekaubandus – kas valida jäik või paindlik laoarvestuse meetod?

Kaalutud keskmine kui lihtsamini hallatav meetod jaekaubanduses, on enam levinud kui FiFO, sest võimaldab lihtsustatud laoliikumist ning kiire jaemüügi puhul üliolulist miinusesse müüki.

Statistika

Käsi­raamatud