Müüjad: tarbimispidu on lõppemas

Aina vähem ostetakse mööblit, kodutehnikat
ja muid kodukaupu. See on ka loogiline, sest ka kinnisvaraturul valitseb vaikus,
kirjutas venekeelne uudisteportaal dv.ee.

Ülemiste kaubanduskeskuse juhataja Guido Pärnits kommenteeris kujunenud olukorda järgmiselt: „Oleks vale väita, et Eesti vaevleb praegu majandusraskustes. Lihtsalt tormiline õitseng asendus rahuliku arenguga. Seda võib täheldada ka kaubanduses. Saabus etapp, kui tugevatel müüjatel läheb äri hästi, aga nõrgemad kaotavad oma kliente ning nende käibed alanevad. See puudutab aga kinnisvaraturuga seotud kaubagruppe, selliseid nagu mööbel, kodutehnika jne.“

Tarbimise langust seletatakse veel ka sellega, et inimesed vaatavad suurema pessimismiga tulevikku ja laenavad ettevaatlikumalt.

„Inimesed otsustavad täna kaalutletumalt. Töökoha kaotamise kartuses eelistavad nad laene mitte võtta. Kui võrrelda laenuliike, siis eluasemelaene oli võetud kahtlemata rohkem kui tarbimislaene,“ märkis Hansapanga pressiesindaja Kristi Künnapas.

„Kui veel aasta tagasi jätkus ostjaid kõigile, siis praegu tuleb klientide säilitamiseks pingutada. Ülemistes ostjate arvu vähenemist märgata ei ole. Samal ajal, analüüsides meie kaubanduskeskuse läbimüüki, tuleb tunnistada, et mõned kauplused seisavad silmitsi probleemidega,“ võttis Pärnits kokku.

Viva Elektroonika omanik ja juhataja Juri Monogarov seletas, et jutt käib müügikasvu aeglustumisest, mitte vähenemisest. „Meie ootused ei täitunud täiel määral. Näiteks, võrreldes möödunud aasta sama perioodiga kasvas müük kõigest 3-4%, samas arvestasime 10-15% kasvuga. Kuid sellele vaatamata ei kaota me optimismi,“ lisas Monogarov.

„Inimesed valivad rohkem, sooritavad kindlaid oste,“ rääkis oma tähelepanekutest mööblisalongi Visioon juhataja Kristel Vare. „Käive langes detsembris-jaanuaris. Kuid suuri muutusi ei ole märgata.“

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

Excellent pakub laoettevõtetele terviklikku lähenemist

Pidevalt suurenevate tegevusmahtude ja keerukate tarneahelate tõttu on oluline, et ettevõtte fookus püsiks põhieesmärgil ja ei varjuks tehniliste tegevuste taha. Ettevõtte eri funktsioonide ja osakondade tegevus peab käima käsikäes, sealhulgas raamatupidamine, müük ja laohaldus. Laoarvestus peab kajastuma ka finantsnäitajates ja vastupidi. Kuidas seda lahendada, räägib Excellent Business Solutionsi vanemkonsultant Eva-Mai Saard.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara