Ennetavat suhkru kõrvaldamist ei tule

Euroopa Komisjoni Esindus Eestis teatas
täna, et 2008. ja 2009. turustusaastal suhkru ennetavat turult kõrvaldamist ei
toimu, 2010. aastal on võimalik lõplik kvoodivähendamine 1,16 miljoni tonni
võrra.

“Euroopa Liidu suhkrusektor peab võib-olla leppima lõpliku kvoodivähendamisega 1,16 miljoni tonni võrra 2010. aastal, selgub suhkruvaldkonna muudetud ümberkorraldusfondi abiga praeguseks saavutatud kvootidest loobumiste põhjal,” kirjutati pressiteates.

Teave selle kohta, kuidas võimalik kvoodivähendamine liikmesriikide vahel peaks jagunema, saadetakse sel nädalal liikmesriikidele ja sidusrühmadele.

“Kui 2010. aastaks ei ole ümberkorralduskava raames loobutud piisavast kvoodimahust, on komisjonil volitused vähendada kvooti kohustuslikus korras ilma rahaliste hüvitisteta. Kvoodimahu vähendamise eesmärk on 6 miljonit tonni,” ütles Euroopa Komisjoni Esindus Eestis.

Volinik Mariann Fischer Boel ütles, et olles tutvunud kogu kättesaadava teabega, sealhulgas eri sidusrühmade arvamustega, ja võttes arvesse, et 2008/09. turustusaasta ümberkorralduskava esimeses etapis on loobutud suhkru- ja isoglükoosi kvootidest 2,5 miljoni tonni ulatuses ja 2008/09. turustusaasta teises etapis eeldatakse täiendavaid loobumisi, siis 2008/09. turustusaastal ei ole suhkru kõrvaldamine praeguse seisuga põhjendatud.

Igal aastal enne 16. märtsi võib komisjon otsustada kvoodikohast suhkrut ja isoglükoosi turult kõrvaldada, kui see peaks turuprognooside kohaselt vajalikuks osutuma. Selle otsuse tegemise tähtaeg võimaldab tootjatel vastavalt kohandada nende põldude pindala, kus kasvatatakse peeti, et vältida ülemääraste varude tootmist.

Osale arutelus

Toetajad

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

Lihtsam viis e-poe loomiseks

Müü oma tooteid kasutades Eesti suurimat pilve-põhist platvormi! Meie võimas e-poe lahendus annab sulle kõik vajalikud tööriistad ehitamaks endale sobiv e-pood.

Innovatiivne ja suurte võimalustega Microsoft Dynamics NAV keskmistele ja suurtele ettevõtetele

Dynamics NAV on Microsofti majandustarkvaradest globaalselt enim müüdud ja kiiremini arenev lahendus, mida on viimasel kümnendil jõuliselt arendatud.

Statistika

Teabevara