Ennetavat suhkru kõrvaldamist ei tule

Euroopa Komisjoni Esindus Eestis teatas
täna, et 2008. ja 2009. turustusaastal suhkru ennetavat turult kõrvaldamist ei
toimu, 2010. aastal on võimalik lõplik kvoodivähendamine 1,16 miljoni tonni
võrra.

“Euroopa Liidu suhkrusektor peab võib-olla leppima lõpliku kvoodivähendamisega 1,16 miljoni tonni võrra 2010. aastal, selgub suhkruvaldkonna muudetud ümberkorraldusfondi abiga praeguseks saavutatud kvootidest loobumiste põhjal,” kirjutati pressiteates.

Teave selle kohta, kuidas võimalik kvoodivähendamine liikmesriikide vahel peaks jagunema, saadetakse sel nädalal liikmesriikidele ja sidusrühmadele.

“Kui 2010. aastaks ei ole ümberkorralduskava raames loobutud piisavast kvoodimahust, on komisjonil volitused vähendada kvooti kohustuslikus korras ilma rahaliste hüvitisteta. Kvoodimahu vähendamise eesmärk on 6 miljonit tonni,” ütles Euroopa Komisjoni Esindus Eestis.

Volinik Mariann Fischer Boel ütles, et olles tutvunud kogu kättesaadava teabega, sealhulgas eri sidusrühmade arvamustega, ja võttes arvesse, et 2008/09. turustusaasta ümberkorralduskava esimeses etapis on loobutud suhkru- ja isoglükoosi kvootidest 2,5 miljoni tonni ulatuses ja 2008/09. turustusaasta teises etapis eeldatakse täiendavaid loobumisi, siis 2008/09. turustusaastal ei ole suhkru kõrvaldamine praeguse seisuga põhjendatud.

Igal aastal enne 16. märtsi võib komisjon otsustada kvoodikohast suhkrut ja isoglükoosi turult kõrvaldada, kui see peaks turuprognooside kohaselt vajalikuks osutuma. Selle otsuse tegemise tähtaeg võimaldab tootjatel vastavalt kohandada nende põldude pindala, kus kasvatatakse peeti, et vältida ülemääraste varude tootmist.

Osale arutelus

Toetajad

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

Jaekaubandus – kas valida jäik või paindlik laoarvestuse meetod?

Kaalutud keskmine kui lihtsamini hallatav meetod jaekaubanduses, on enam levinud kui FiFO, sest võimaldab lihtsustatud laoliikumist ning kiire jaemüügi puhul üliolulist miinusesse müüki.

Grossi Toidukaubad: tööajaarvestus muutus kordi lihtsamaks

Grossi Toidukaupade poeketi operaatorfirma OG Elekra AS võttis suvel kasutusele uudse Begin’i tarkvararakenduse, mis muudab aeganõudva tunni- ja tükitöö arvestuse paberil automatiseerituks igakuiseks tööaruannete esitamise ning palgaarvestuse ajakokkuhoidvamaks ja läbipaistvamaks.

Statistika

Käsi­raamatud