Sülearvutite müük kasvas aastaga 100%

2006. aasta neljanda kvartaliga võrreldes
kasvas Eestis sülearvutite müük keskeltläbi 100 protsenti, selgus IDC CEMA
värskest raportist.

IT Grupi teatel jätkus 2007. aasta neljandas kvartalis Eestis sülearvutite müügi kiire kasv. Mahtu silmas pidades oli kasv 110,4 ning rahasse ümber arvutatuna 97,9 protsenti, samal ajal kui arvutiturg tervikuna kasvas 35 protsenti, lisas IT Grupi juhatuse esimees Esti Ehatmm-Koppel.

Tema sõnul andsid umbes 70% kogu arvutituru neljanda kvartali käibest erakliendid ja väikeettevõtted. Näiteks lauaarvutite müük langes eelmise aasta neljandas kvartalis Eestis ühikuliselt 17 protsenti ning rahasse arvestatuna 14,7 protsenti. Serverite müük kasvas ühikuliselt tagasihoidlikud 6,2 protsenti, kuid rahaliselt langes koguni 17,9%. Ehatamm-Koppeli arvates on languse peapõhjus serveritehnoloogia märkimisväärne odavnemine viimaste aastate jooksul.
Turuosadest ja kaubamärkidest rääkides ütles Ehatamm-Koppel Delli turuosa Eestis oli rahalises arvestuses eelmise aasta neljandas kvartalis 10,2%, millega oldi HP järel teine rahvusvaheline tootja.

Samas kasvas IT Grupi Delli müük mullu oluliselt kiiremini kui arvutiturg: 2006. aastaga võrreldes kasvas IT Grupi Delli müük mullu ühikuliselt üle 300%. Üllatuslikult suurenes lisaks sülearvutitele ka lauaarvutite müük ja seda ligi kaks korda. Ehtamm-Koppeli hinnangul oli lauaarvutite kasvu põhjuseks tuntud välismaiste arvutitootjate soodne hind. „Rahvusvaheliste tootjate tuntud kaubamärgiga lauaarvutite hinnad ei erine enam nii märkimisväärselt kodumaiste tootjate hindadest. Samuti on kliendid hakanud lõpuks väärtustama paremat kvaliteeti ja järelteenindust. Näiteks 2007. aastal oli keskmine brandiarvuti garantiiremondi aeg alla 5 päeva, seega oluliselt kiirem, kui kodumaiste tootjate puhul,“ rääkis Ehatamm-Koppel.

Osale arutelus

Toetajad

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

HKScan otsib KATEGOORIAJUHTI

HKScan Estonia AS

27. september 2017

Tarkvara

Innovatiivne ja suurte võimalustega Microsoft Dynamics NAV keskmistele ja suurtele ettevõtetele

Dynamics NAV on Microsofti majandustarkvaradest globaalselt enim müüdud ja kiiremini arenev lahendus, mida on viimasel kümnendil jõuliselt arendatud.

Jaekaubandus – kas valida jäik või paindlik laoarvestuse meetod?

Kaalutud keskmine kui lihtsamini hallatav meetod jaekaubanduses, on enam levinud kui FiFO, sest võimaldab lihtsustatud laoliikumist ning kiire jaemüügi puhul üliolulist miinusesse müüki.

Blogid

Statistika

Teabevara