Hääle laevapark kuivas kokku

Pakri Marine Investmentsile kuuluv
Paldiski-Kapellskäri vahel kaubavedusid korraldav ettevõte Baltic Scandinavian
Line loobus sügisest kahe laevaga opereerimast.

Mullu oli ettevõtte prioriteediks panna liini teenindama kaks laeva, mida kaua ja põhjalikult valiti.

Aasta tagasi tundis Baltic Scandinavian Line (BSL) vajadust täiendada oma laevaparki veel ühe laevaga ning rentis Rootsi firmalt Rederi AB Gotland M/L Gute koos 20-liikmelise meeskonnaga. Tänaseks on teisest laevast siiski juba loobutud.

„M/L Gute oli meil renditud kuueks kuuks võimalusega lepingut pikendada. Septembris otsustasime lepingut siiski mitte jätkata,“ sõnas BSLi tegevjuht Mart Loik.
Mehe sõnul kasvasid ettevõtte kaubaveod võrreldes 2006. aastaga 15% võrra.

Küsimusele, kuidas ettevõttel viimane aasta läinud on, vastas Loik, et BSLi 2007. aasta esimese kvartali käibe kasvu häiris aprillis alanud poliitiline rüselus, kuid selle otsene mõju logistikale oli suhteliselt lühiajaline.

Ettevõtte arenguplaanid on Loigu sõnul ka praegu suured. "Lähema nelja aasta jooksul on ettevõttel plaanis oluliselt laiendada äritegevust tervikuna uute liinide lõikes ja mitmekesistada teenuseid ja kliendibaasi. Tulevikuväljavaated on head. Praegune suurim probleem on sobilike tänapäevaste laevade puudumine turul," sõnas tegevjuht.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

Erply tarkvara – iga poepidaja hindamatu abimees

Mäletad, mida su ema sulle õpetas? Pese enne sööki käed, sest see on eluliselt vajalik. Kui ta õpetaks sind tarkvara valima, ütleks ta: võta Erply, sest ka see on eluliselt vajalik.

Excellent pakub laoettevõtetele terviklikku lähenemist

Pidevalt suurenevate tegevusmahtude ja keerukate tarneahelate tõttu on oluline, et ettevõtte fookus püsiks põhieesmärgil ja ei varjuks tehniliste tegevuste taha. Ettevõtte eri funktsioonide ja osakondade tegevus peab käima käsikäes, sealhulgas raamatupidamine, müük ja laohaldus. Laoarvestus peab kajastuma ka finantsnäitajates ja vastupidi. Kuidas seda lahendada, räägib Excellent Business Solutionsi vanemkonsultant Eva-Mai Saard.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara