USAs saavad kinkekaartidest tüngakaardid

Kui majanduse jahenedes satuvad USAs löögi
alla jaekauplejad, kaotavad kinkekaardid väärtuse, sest seaduseparagrahvi
kohaselt on kinkekaardi omanik pankrotiprotsessis samasugune võlausaldaja nagu
teisedki.

Saite jõuluks Sharper Image'i kinkekaardi? Tänaseks pole sel enam mingit väärtust, kirjutas Associated Press. Samamoodi on kasutuks plastitükiks muutumise ohus veel üle 75 miljoni dollari eest kasutamata kinkekaarte, kui jaemüüja esitab enda kaitseks pankrotiavalduse või lõpetab tegevuse.

"Oleks teadnud, oleks kohe ära kasutanud," rääkis avalikkussuhete juhtivtöötaja Jon Tapper, kes sai mõned nädalad tagasi ärikingitusena Sharper Image'i kinkekaarte 50 dollari eest, "muidu mulle meeldib kinkekaarte saada, aga nüüd..." Ettevõte lõpetas veebruari lõpus kinkekaartide vastu kauba andmise. Seadus ei käsitle pankrotimenetluses kinkekaarti aga samaväärsena sularahaga, vaid laenuna ettevõttele.

Aastalõpu pühadehooajal soetasid ameeriklased kingituseks jaemüüjate kinkekaarte 26,3 miljardi dollari eest. "Näete tarbijate seas kõvasti vihastamist. Sisuliselt te varastate raha nende taskust ja nad ei anna seda kunagi andeks," ütles jaemüüja-kliendi suhete uurija C. Britt Beemer. Tower Groupi analüütiku Brian Riley hinnangul saavad tarbijad poodide ja söögikohtade äri lõppemisest 2008. aastal sel moel 75 mln dollarit kahju. See hinnang jätab hõlmamata kohalikud väikeärid, mis on majanduse jahenemisel kõige haavatavamad.

Sharper Image'i konkurent Merrimack tunneb olukorrast vaid headmeelt. Ta teatas eelmisel nädalal, et võtab vastu konkurendi kinkekaarte ja annab sel puhul igalt ostult 25% alla. "Meie arvates on see hea viis uusi kliente saada," ütles Merrimacki esindaja.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

SALONSHOP BALTIC OÜ otsib TURUNDUSJUHTI

Salonshop Baltic AS

31. detsember 2018

Tarkvara

AccountStudio - lihtsalt kohandatav terviklik äritarkvara

Äritarkvara, mida on võimalik kohandada erinevate nõudmiste ja tegevusaladega väike- ja suurettevõtetele. Tarkvara liidestab ettevõtte e-poe nii, et tehingud e-poes kajastuvad ilma valu ja vaevata nii laos kui ka raamatupidamises.

RTT kaasaegne kassatarkvara

Kassatarkvara oluliseks eesmärgiks on pakkuda kliendile kiiret ja mugavat teenindust. Suureks trendiks on saanud mobiilsus ehk tarkvara saab kasutada ka nutitelefonis või tahvelarvutis. Loe lähemalt, mis on kassatarkvara valikul oluline ning milliseid eeliseid annab RTT kassatarkvara.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara