Hillar Tederi O’Keyl sihikul viis kaubanduskeskust Ukrainas

Eesti ärimehe Hillar Tederi kontrolli all
olev Luksemburgis registreeritud valdusfirma Expert Capital S.A plaanib mõne
aastaga ehitada Ukrainasse viis kaubanduskeskust.

Euroopa Arengu ja Rekonstruktsioonipank (EBRD) annab firmale Expert Capital S.A. laenu summas kokku 139,3 miljonit dollarit kaubanduskeskuste ?'Key ehitamiseks Ukrainas. Projekti üldmaksumus on 165 miljonit dollarit (1,7 miljardit krooni). Kaubanduskeskused on plaanis ehitada Krivoi Rogis, Simferoopolis ja Kiievis.
Simferoopoli projekti puhul teeb Expert Capital koostööd Arco Varaga.

Expert Capital Management juhatuse esimees Raul Parusk märkis, et Expert Capital pole veel EBRD-lt laenu saanud, laenuleping sõlmitakse nimelt ülehomme.
„Meie jaoks on EBRD-lt laenu saamine oluline, sest see näitab organisatsiooni kvaliteeti, kuna EBRD-l on kõrged nõudmised laenusaajale,” oli Parusk rahulolev.

Laenuraha ja omafinantseeringu eest on kavas ehitada kolm kaubanduskeskust, mis valmiksid 2008-2009. aastal.
Paruski sõnul on O’Keyl eesmärk olla 4-5 aasta pärast vähemalt viie Ukraina suurema kaubandusketi seas. „Ukraina turg on kiiresti arenev. Hüpermarketeid on vähe, kuid huvi on nende vastu suur,” tõi ettevõtja esile turu arengupotentsiaali.

Lisaks EBRD poolt finantseeritavatele projektidele on Expert Capitalil veel kaks projekti käimas. Üks on UniCrediti poolt rahastatav projekt Kiievis ja teine UkrSibi poolt rahastatud projekt Zaporozjes.
UniCrediti poolt rahastatava projekti esimene järk tähendab 150 miljoni dollari eest kaubanduskeskuse ehitamist Kiievis, teine järk hõlmaks veel üle 200 miljoni dollari eest elamuehitust.
Zaporozje linna projekt tähendab 70 miljoni dollari eest kaubanduskeskuse ehitamist, mis valmiks 2009. aasta lõpul.

Expert Capital kasutab nende viie projekti puhul erinevaid ehitajaid, nii Ukraina kohalikke ehitusfirmasid kui ka näiteks Eesti Ehituse tütarfirma teenuseid.
Kokku tuleb Ukraina turule viie projektiga umbes 200 000 m2 rendipinda.

Praegu on O’Keyl Ukrainas kolm hüpermarketit.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

Excellent pakub laoettevõtetele terviklikku lähenemist

Pidevalt suurenevate tegevusmahtude ja keerukate tarneahelate tõttu on oluline, et ettevõtte fookus püsiks põhieesmärgil ja ei varjuks tehniliste tegevuste taha. Ettevõtte eri funktsioonide ja osakondade tegevus peab käima käsikäes, sealhulgas raamatupidamine, müük ja laohaldus. Laoarvestus peab kajastuma ka finantsnäitajates ja vastupidi. Kuidas seda lahendada, räägib Excellent Business Solutionsi vanemkonsultant Eva-Mai Saard.

Erply tarkvara – iga poepidaja hindamatu abimees

Mäletad, mida su ema sulle õpetas? Pese enne sööki käed, sest see on eluliselt vajalik. Kui ta õpetaks sind tarkvara valima, ütleks ta: võta Erply, sest ka see on eluliselt vajalik.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara