Järving: hea juhi lahkumine on alati veidi kurb

A-Selveri nõukogu esimees Andres Järvingu
sõnul on hea juhi lahkumine alati veidi kurb, kuid samas ta mõistab ka Ain Taube
soovi tuua oma ellu vaheldust.

Üle kümne aasta Tallinna Kaubamaja grupis ning 5,5 aastat Selveri keti juhatajana töötanud Ain Taube lahkub 9. maist ametist. Uueks Selveri juhatuse liikmeks tegevdirektori kohustustes saab Iivi Saar. Iivi Saare senised ametikohustused võtab üle ning ühtlasi saab teiseks juhatuse liikmeks Andres Heinver.

„Ain Taube juhtimise ajal on Selver jõuliselt kasvanud ja arenenud,” lausus A-Selver ASi nõukogu esimees Andres Järving. „Hea juhi lahkumine on alati veidi kurb, kuid samas mõistan ka Aini soovi tuua oma ellu vaheldust ja uusi tegemisi. Selver on kasvanud 15% turuosa omavaks üle-eestiliseks kaubandusketiks – see on 5 aastaga saavutatu kohta erakordselt hea tulemus. Aini juhtimisstiil on toonud Selverile edu ning seetõttu tahame jätkata samas vaimus: sellel ja järgneval aastal tahame avada rea uusi kauplusi nii Eestis kui Lätis.“

„10 aastat Kaubamaja grupis ja 5,5 aastat Selveri juhatajana on pikk aeg,” sõnas A-Selver ASi juhataja Ain Taube. „Tegin seda tööd kõik aastad suure huvi ja innuga. Selveris on tugev meeskonnavaim ja tulemustele orienteeritud kollektiiv. Selver on kasvanud Eesti suurimaks super- ja hüpermarketite ketiks, mis töötab seejuures ka väga kasumlikult, ees ootab aga Läti näol uue turu vallutamine. Nii võib öelda, et ka ettevõtte vaatevinklist on tippjuhi vahetuseks igati sobiv moment. Ning isiklikust vaatenurgast – tahan valida lihtsalt rahulikuma elu. Tulevikuplaane ma veel täpselt teinud ei ole ning sügiseni kavatsen kindlasti aktiivselt puhata.“

„Selveri keti areng on olnud stabiilne ja võimas,“ ütles A-Selver ASi tulevane tegevdirektor Iivi Saar. „Selveri keti lähiaastate peamine väljakutse on laienemine Eestis ja Lätis. Teatud mõttes ongi Selveri kett oma arengus murdehetkel, kuna seni Eestis aktiivselt turgu võitnud kett muutub peaaegu regionaalseks tegijaks ning Selveri koduturuks saab Eesti kõrval ka Läti. Ain Taube poolt juhitud ettevalmistused keti laienemiseks on olnud tähelepanuväärsed ning usun, et suudame sama joont jätkata. Kiirus, mugavus ja kvaliteet jäävad kindlasti Selveri keti põhiväärtusteks.“

Eesti kapitalil põhinevasse Selveri ketti kuulub 26 kauplust, millest üheksa asuvad Tallinnas, viis Tartus ja kaks Pärnus ning üks Viljandis, Rakveres, Kuressaares, Võrus, Valgas, Jõhvis, Jõgeval, Põltsamaal, Narvas ja Kohtla-Järvel. 2009. aasta lõpuks plaanib Selver avada Lätis 15 kauplust. Selveri super- ja hüpermarketite kett kuulub börsiettevõtte Tallinna Kaubamaja kontserni. Ettevõtte 2007. aasta käive oli 3,7 miljardit krooni, Selveri kauplustes sooritati möödunud aasta jooksul enam kui 26 miljonit ostu.

A-Selver AS Nõukogu rahuldas täna juhataja Ain Taube lahkumisavalduse alates 9. maist 2008 ja valis uueks juhatuse liikmeks tegevdirektori kohustustes senise ostu- ja turundusdirektori Iivi Saare.

Iivi Saare volitused A-Selver AS juhatuse liikmena algavad 9. maist 2008. Iivi Saare senised ametikohustused võtab üle ning ühtlasi saab teiseks juhatuse liikmeks Andres Heinver, teatas Tallinna Kaubamaja börsile.

Seoses Ain Taube lahkumisega lõpevad tema volitused A-Selver AS 100% tütarettevõtte Selver Latvia SIA juhatuse liikmena alates 9. maist 2008. Selver Latvia SIA uueks juhatuse liikmeks saab Iivi Saar.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

Erply tarkvara – iga poepidaja hindamatu abimees

Mäletad, mida su ema sulle õpetas? Pese enne sööki käed, sest see on eluliselt vajalik. Kui ta õpetaks sind tarkvara valima, ütleks ta: võta Erply, sest ka see on eluliselt vajalik.

Excellent pakub laoettevõtetele terviklikku lähenemist

Pidevalt suurenevate tegevusmahtude ja keerukate tarneahelate tõttu on oluline, et ettevõtte fookus püsiks põhieesmärgil ja ei varjuks tehniliste tegevuste taha. Ettevõtte eri funktsioonide ja osakondade tegevus peab käima käsikäes, sealhulgas raamatupidamine, müük ja laohaldus. Laoarvestus peab kajastuma ka finantsnäitajates ja vastupidi. Kuidas seda lahendada, räägib Excellent Business Solutionsi vanemkonsultant Eva-Mai Saard.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara