Prike: Eesti on Baltikumi joogituru inkubaator

Viimastel aastatel on eestimaisel kapitalil
põhinev AS Prike omandanud Läti ja Leedu väikeste joogifirmade aktsiad ning
panustatud nende arengusse ja kasvu, mis on väikefirmadest teinud kolme aastaga
oma ala tugevad turuosalised kolmes riigis.

ASi Prike juhatuse esimehe Lauri Põldemaa sõnul on käibe kasvu taga olulised Eesti poole investeeringud Läti ja Leedu turule. Tänaseks kuulub Prikele 100% osalus Läti firmas, mille aluseks on Läti tütarettevõtte nime muutmine SIA Prike Latvijaks. Täna on ka Leedus Prikel 100% osalus firmas UAB Alkovila. Kolmes riigis kokku töötab nii ema- kui ka tütarettevõtetes tänaseks üle saja inimese, teatas Prike.

"Eesti on Baltikumi joogituru inkubaator," lausus Põldemaa. "Uued joogid saavad popiks siin, Eestis. Läti ja Leedu võtavad need vastu tasapisi, kuid nende siseturu potentsiaal on omakorda suurem. Šampanjaturg on täna veel väike, kuid kiire kasvuga ning vedajaks just Eesti. Kodumaine konjakiturg on tänaseks seevastu küps ning traditsionaalne turg, kuigi küpsemine on uuenduslikust nišiturust toimunud kõigest kümne aastaga."

Suurima kasvu on teinud Leedu müük, võrdse kasvuga on Eesti ja Läti. Võrreldes 2005. aastaga on Prike Eesti, Läti ja Leedu ettevõtete kasum kokku kasvanud 207% ning käive 119%. Võrreldes 2006. aastaga vastavalt 95% ja 54% teatas ettevõte. Läti ettevõtte Berno Vini käive kasvas kolme aastaga 132%, käibeks kujunes 76 miljonit krooni. Leedu ettevõtte Alkovila käibe kasv ulatus 42 miljoni kroonini, kasvades 339%.

SIA Berno Vini juhatuse esimees Sandra Smirnova kinnitab, et lähitulevikus on oodata veelgi innukamat kasvu. "Meie eesmärgiks on kinnitada kanda ja olla väärtuslik joogiekspert koduturul nagu seda Prike on Eestis," lisab ta.

Eriti edukas on viimastel aastatel olnud Prike Läti tütarettevõte SIA Berno Vini, mis alates 2. aprillist 2008 hakkab kandma ärinime SIA Prike Latvija. "Neli aastat tagasi ostetud Läti väikesest veinikompaniist Berno Vini saanud edukas esinduslike joogibrändide turundus- ja müügifirma. Kuigi Lätis on meil valik väiksem kui Eestis, on firma siiski läbi teinud eduka arengu - standardid on Eestiga samad ning firma müüb Diageo Groupi brände ja De Kuyperi likööre, Veuve Clicquout' šampanjat ning erinevaid veine," märgib Põldemaa.

Prike Läti tütarfirma teenis mullu 76 miljoni krooni suuruse käive juures üle nelja miljoni krooni kasumit ehk 2006. aastaga võrreldes suurenes käibenumber 55% ja kasum 92%.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

SALONSHOP BALTIC OÜ otsib TURUNDUSJUHTI

Salonshop Baltic AS

31. detsember 2018

Tarkvara

AccountStudio - lihtsalt kohandatav terviklik äritarkvara

Äritarkvara, mida on võimalik kohandada erinevate nõudmiste ja tegevusaladega väike- ja suurettevõtetele. Tarkvara liidestab ettevõtte e-poe nii, et tehingud e-poes kajastuvad ilma valu ja vaevata nii laos kui ka raamatupidamises.

RTT kaasaegne kassatarkvara

Kassatarkvara oluliseks eesmärgiks on pakkuda kliendile kiiret ja mugavat teenindust. Suureks trendiks on saanud mobiilsus ehk tarkvara saab kasutada ka nutitelefonis või tahvelarvutis. Loe lähemalt, mis on kassatarkvara valikul oluline ning milliseid eeliseid annab RTT kassatarkvara.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara