Aeroc: ehitusmaterjalide pakkumine ületab nõudlust

Ehitusmaterjale tootva Aeroc ASi
juht Ivar Sikk ütles aripaev.ee-le, et hetkel ületab pakkumine nõudlust ja
tootjate laovarud võimaldavad kliendi soove kiiresti täita.

"Ehitusmaterjalide müügi hetkeseis Eestis on selline, kus pakkumine ületab nõudlust ja tootjate laovarud on piisavad, et klientide tellimusi minimaalse tähtajaga täita," ütles Sikk ja lisas, "meie arvates Ehituse ABC omandisuhete muutus ehitusmaterjalide müüki ei mõjuta, sest üldine turunõudus sellest ei suurene ega vähene ja klient ostab vajaliku toote sellelt müüjalt, kelle käest ta saab parimat arvestades nii hinda kui ka täiendavaid teenuseid."

Sikk ütles, et Ehituse ABC on üks suuremaid Aeroc toodete edasimüüjaid Eestis. "Omanikevahetusest tulenevalt me mingeid olulisi muutatusi müügimahtudes ei prognoosi. Pikemas perspektiivis võib teatavat mõju avaldada uue omaniku müügikontseptsioon ehk kuidas hakkab jagunema jae- ja projektimüük," selgitas ta.

Aeroc müüb kogu oma toodangu edasimüüjate kaudu. Nendega on aasta lõpuni kokku lepitud võrdsed väljamüügihinnad. "Üldiselt on viimase poole aasta jooksul konkurents tugevnenud ja hinnasurve kasvanud," ütles Sikk.

"Vaatamata siseriikliku nõudluse vähenemisele ei ole Aeroc tootmismahte vähendanud, vaid suurendanud ekspordi osakaalu. Suure rahvusvahelise keti sisenemisest Eesti turule me toodangu ekspordivõimaluste laiendamiseks erilist tuge siiski ei näe," märkis Sikk samas.

Osale arutelus

Toetajad

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

Innovatiivne ja suurte võimalustega Microsoft Dynamics NAV keskmistele ja suurtele ettevõtetele

Dynamics NAV on Microsofti majandustarkvaradest globaalselt enim müüdud ja kiiremini arenev lahendus, mida on viimasel kümnendil jõuliselt arendatud.

Lihtsam viis e-poe loomiseks

Müü oma tooteid kasutades Eesti suurimat pilve-põhist platvormi! Meie võimas e-poe lahendus annab sulle kõik vajalikud tööriistad ehitamaks endale sobiv e-pood.

Statistika

Teabevara