Aeroc: ehitusmaterjalide pakkumine ületab nõudlust

Ehitusmaterjale tootva Aeroc ASi
juht Ivar Sikk ütles aripaev.ee-le, et hetkel ületab pakkumine nõudlust ja
tootjate laovarud võimaldavad kliendi soove kiiresti täita.

"Ehitusmaterjalide müügi hetkeseis Eestis on selline, kus pakkumine ületab nõudlust ja tootjate laovarud on piisavad, et klientide tellimusi minimaalse tähtajaga täita," ütles Sikk ja lisas, "meie arvates Ehituse ABC omandisuhete muutus ehitusmaterjalide müüki ei mõjuta, sest üldine turunõudus sellest ei suurene ega vähene ja klient ostab vajaliku toote sellelt müüjalt, kelle käest ta saab parimat arvestades nii hinda kui ka täiendavaid teenuseid."

Sikk ütles, et Ehituse ABC on üks suuremaid Aeroc toodete edasimüüjaid Eestis. "Omanikevahetusest tulenevalt me mingeid olulisi muutatusi müügimahtudes ei prognoosi. Pikemas perspektiivis võib teatavat mõju avaldada uue omaniku müügikontseptsioon ehk kuidas hakkab jagunema jae- ja projektimüük," selgitas ta.

Aeroc müüb kogu oma toodangu edasimüüjate kaudu. Nendega on aasta lõpuni kokku lepitud võrdsed väljamüügihinnad. "Üldiselt on viimase poole aasta jooksul konkurents tugevnenud ja hinnasurve kasvanud," ütles Sikk.

"Vaatamata siseriikliku nõudluse vähenemisele ei ole Aeroc tootmismahte vähendanud, vaid suurendanud ekspordi osakaalu. Suure rahvusvahelise keti sisenemisest Eesti turule me toodangu ekspordivõimaluste laiendamiseks erilist tuge siiski ei näe," märkis Sikk samas.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

Erply tarkvara – iga poepidaja hindamatu abimees

Mäletad, mida su ema sulle õpetas? Pese enne sööki käed, sest see on eluliselt vajalik. Kui ta õpetaks sind tarkvara valima, ütleks ta: võta Erply, sest ka see on eluliselt vajalik.

Excellent pakub laoettevõtetele terviklikku lähenemist

Pidevalt suurenevate tegevusmahtude ja keerukate tarneahelate tõttu on oluline, et ettevõtte fookus püsiks põhieesmärgil ja ei varjuks tehniliste tegevuste taha. Ettevõtte eri funktsioonide ja osakondade tegevus peab käima käsikäes, sealhulgas raamatupidamine, müük ja laohaldus. Laoarvestus peab kajastuma ka finantsnäitajates ja vastupidi. Kuidas seda lahendada, räägib Excellent Business Solutionsi vanemkonsultant Eva-Mai Saard.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara