Lihavainen: edukas äritegevus pole kiire töötajate vallandamine

Prisma Peremarketi tegevjuht Janne
Lihavainen ütles, et edukas äritegevus ei tähenda ainult kiiret
töötajate vallandamist ning ettevõte suhtub töölepingut puudutavatesse
vaidlustesse üsna leigelt.

"Oleme Prisma Peremarketi poolelt jälginud töölepingut puudutavaid vaidlusi üsna leigelt. Põhjuseks on tõik, et isegi juhul, kui oleks läbi läinud töötajatele ebasoodsam seaduse variant, oleksime meie oma garantiid hoidnud endiselt samal tasemel, kui need on olnud siiani," rääkis Lihavainen.

"On absurdne arvata, nagu oleks edukas äritegevus võimalik ainult siis, kui tööandjal on voli töötajaid kiirelt vallandada. Hea tulemuse toob ikkagi koostöö ja ühiste huvide leidmine, mitte töötajate ja ärimeeste huvide vastandamine," lisas ta.

"Oleme tänase päevani pakkunud oma töötajatele pisut rohkem kui seadus nõuaks. Seadusi järgime me igal juhul, kuid meie tegevuspõhimõte on suunatud koostööle tööandja ja töötaja vahel ning alati on võimalik teha oma töötajate jaoks rohkem, kui seadus ette näeb," ütles tegevjuht.

Lihavainen märkis, et mis puudutab aga inimtööjõu asendamist masinatega, siis arvab ta, et lähiaastad on müüjatega asendatud masinatele prooviperiood, kuid on liiga vara, et see tehnoloogia inimesi asendama hakkaks. "Praegused tehnoloogilised variandid on lisaks inimliku faktori puudumisele ka üsna kohmakad. Tehnoloogia on küll maailmas arenemas, mis oleks lihtsam, kuid on tänases maailmas veel väga kallis," ütles ta.

"Seega lähiaastatel tõenäoliselt murrangulist muudatust ei tule. Efektiivsus tuleb pigem muudest komponentidest, kui sellest, et võtta poest ära need ainsad inimesed, kellega ostja kindlasti suhtleb," lisas Lihavainen.

Osale arutelus

Toetajad

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

HKScan otsib KATEGOORIAJUHTI

HKScan Estonia AS

27. september 2017

Tarkvara

Innovatiivne ja suurte võimalustega Microsoft Dynamics NAV keskmistele ja suurtele ettevõtetele

Dynamics NAV on Microsofti majandustarkvaradest globaalselt enim müüdud ja kiiremini arenev lahendus, mida on viimasel kümnendil jõuliselt arendatud.

Jaekaubandus – kas valida jäik või paindlik laoarvestuse meetod?

Kaalutud keskmine kui lihtsamini hallatav meetod jaekaubanduses, on enam levinud kui FiFO, sest võimaldab lihtsustatud laoliikumist ning kiire jaemüügi puhul üliolulist miinusesse müüki.

Blogid

Statistika

Teabevara