Lihavainen: edukas äritegevus pole kiire töötajate vallandamine

Prisma Peremarketi tegevjuht Janne
Lihavainen ütles, et edukas äritegevus ei tähenda ainult kiiret
töötajate vallandamist ning ettevõte suhtub töölepingut puudutavatesse
vaidlustesse üsna leigelt.

"Oleme Prisma Peremarketi poolelt jälginud töölepingut puudutavaid vaidlusi üsna leigelt. Põhjuseks on tõik, et isegi juhul, kui oleks läbi läinud töötajatele ebasoodsam seaduse variant, oleksime meie oma garantiid hoidnud endiselt samal tasemel, kui need on olnud siiani," rääkis Lihavainen.

"On absurdne arvata, nagu oleks edukas äritegevus võimalik ainult siis, kui tööandjal on voli töötajaid kiirelt vallandada. Hea tulemuse toob ikkagi koostöö ja ühiste huvide leidmine, mitte töötajate ja ärimeeste huvide vastandamine," lisas ta.

"Oleme tänase päevani pakkunud oma töötajatele pisut rohkem kui seadus nõuaks. Seadusi järgime me igal juhul, kuid meie tegevuspõhimõte on suunatud koostööle tööandja ja töötaja vahel ning alati on võimalik teha oma töötajate jaoks rohkem, kui seadus ette näeb," ütles tegevjuht.

Lihavainen märkis, et mis puudutab aga inimtööjõu asendamist masinatega, siis arvab ta, et lähiaastad on müüjatega asendatud masinatele prooviperiood, kuid on liiga vara, et see tehnoloogia inimesi asendama hakkaks. "Praegused tehnoloogilised variandid on lisaks inimliku faktori puudumisele ka üsna kohmakad. Tehnoloogia on küll maailmas arenemas, mis oleks lihtsam, kuid on tänases maailmas veel väga kallis," ütles ta.

"Seega lähiaastatel tõenäoliselt murrangulist muudatust ei tule. Efektiivsus tuleb pigem muudest komponentidest, kui sellest, et võtta poest ära need ainsad inimesed, kellega ostja kindlasti suhtleb," lisas Lihavainen.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

Erply tarkvara – iga poepidaja hindamatu abimees

Mäletad, mida su ema sulle õpetas? Pese enne sööki käed, sest see on eluliselt Kui ta õpetaks sind tarkvara valima, ütleks ta: võta Erply, sest ka see on eluliselt vajalik!

Excellent pakub laoettevõtetele terviklikku lähenemist

Pidevalt suurenevate tegevusmahtude ja keerukate tarneahelate tõttu on oluline, et ettevõtte fookus püsiks põhieesmärgil ja ei varjuks tehniliste tegevuste taha. Ettevõtte eri funktsioonide ja osakondade tegevus peab käima käsikäes, sealhulgas raamatupidamine, müük ja laohaldus. Laoarvestus peab kajastuma ka finantsnäitajates ja vastupidi. Kuidas seda lahendada, räägib Excellent Business Solutionsi vanemkonsultant Eva-Mai Saard.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara