Lihavainen: edukas äritegevus pole kiire töötajate vallandamine

Prisma Peremarketi tegevjuht Janne
Lihavainen ütles, et edukas äritegevus ei tähenda ainult kiiret
töötajate vallandamist ning ettevõte suhtub töölepingut puudutavatesse
vaidlustesse üsna leigelt.

"Oleme Prisma Peremarketi poolelt jälginud töölepingut puudutavaid vaidlusi üsna leigelt. Põhjuseks on tõik, et isegi juhul, kui oleks läbi läinud töötajatele ebasoodsam seaduse variant, oleksime meie oma garantiid hoidnud endiselt samal tasemel, kui need on olnud siiani," rääkis Lihavainen.

"On absurdne arvata, nagu oleks edukas äritegevus võimalik ainult siis, kui tööandjal on voli töötajaid kiirelt vallandada. Hea tulemuse toob ikkagi koostöö ja ühiste huvide leidmine, mitte töötajate ja ärimeeste huvide vastandamine," lisas ta.

"Oleme tänase päevani pakkunud oma töötajatele pisut rohkem kui seadus nõuaks. Seadusi järgime me igal juhul, kuid meie tegevuspõhimõte on suunatud koostööle tööandja ja töötaja vahel ning alati on võimalik teha oma töötajate jaoks rohkem, kui seadus ette näeb," ütles tegevjuht.

Lihavainen märkis, et mis puudutab aga inimtööjõu asendamist masinatega, siis arvab ta, et lähiaastad on müüjatega asendatud masinatele prooviperiood, kuid on liiga vara, et see tehnoloogia inimesi asendama hakkaks. "Praegused tehnoloogilised variandid on lisaks inimliku faktori puudumisele ka üsna kohmakad. Tehnoloogia on küll maailmas arenemas, mis oleks lihtsam, kuid on tänases maailmas veel väga kallis," ütles ta.

"Seega lähiaastatel tõenäoliselt murrangulist muudatust ei tule. Efektiivsus tuleb pigem muudest komponentidest, kui sellest, et võtta poest ära need ainsad inimesed, kellega ostja kindlasti suhtleb," lisas Lihavainen.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

SALONSHOP BALTIC OÜ otsib TURUNDUSJUHTI

Salonshop Baltic AS

31. detsember 2018

Tarkvara

RTT kaasaegne kassatarkvara

Kassatarkvara oluliseks eesmärgiks on pakkuda kliendile kiiret ja mugavat teenindust. Suureks trendiks on saanud mobiilsus ehk tarkvara saab kasutada ka nutitelefonis või tahvelarvutis. Loe lähemalt, mis on kassatarkvara valikul oluline ning milliseid eeliseid annab RTT kassatarkvara.

AccountStudio - lihtsalt kohandatav terviklik äritarkvara

Äritarkvara, mida on võimalik kohandada erinevate nõudmiste ja tegevusaladega väike- ja suurettevõtetele. Tarkvara liidestab ettevõtte e-poe nii, et tehingud e-poes kajastuvad ilma valu ja vaevata nii laos kui ka raamatupidamises.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara