Kaubandusketid trahvivad tarnijat iga eksimuse eest

Smatren Logisticsi juhatuse esimees Mait
Miller rääkis tänasel Toiduainetööstuse aastakonverentsil, et kaubanduskettide
kehtestatud trahvide arv kasvab.

Milleri sõnul pole trahvide suurus pole võrreldav karistuse toonud vea suurusega. "Näiteks vale komplekteerimise puhul on trahviks paar tuhat krooni," ütles Miller.

Eestis on trahvid ühepoolsed. Kaubandusketid trahvivad tarnijat, mitte vastupidi, ehkki ketid ei suuda alati kaubaautosid varem kokkulepitud ajavahemikus vastu võtta ning tekivad elavad järjekorrad.

Eesti suurimate jaekaubanduskettide juhid väitsid samas tänasel konverentsil, et trahvid pole neile eraldi eesmärgiks, vaid distsipliini tagamise vahendiks.

"Rääkides leppetrahvidest, ega selle eesmärk pole raha teenida," ütles täna A-Selveri juht Ain Taube. "Trahve rakendatakse siis, kui suhtlemise teel asjad paremaks ei lähe."

Prisma Peremarketi tegevjuht Janne Lihavainen ütles, et Soomes mõõdetakse nii tootja-tarnija kui kaupmehe efektiivsust ja arvutatakse paljude erinevate parameetrite põhjal välja vastav indeks. Emb-kumb maksab trahvi ja võib vabalt olla ka nii, et trahvi tuleb maksta hoopis tooteriiuleid tühjana hoidnud kaupmehel.

"See pole aga lihtne asi, vaid eeldab, et IT-süsteemid oleks korras," kommenteeris Lihavainen.

Osale arutelus

Toetajad

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Nicorex Baltic otsib HULGIMÜÜGI VALDKONNA JUHTI

M-Partner HR OÜ

01. august 2017

Tarkvara

Jaekaubandus – kas valida jäik või paindlik laoarvestuse meetod?

Kaalutud keskmine kui lihtsamini hallatav meetod jaekaubanduses, on enam levinud kui FiFO, sest võimaldab lihtsustatud laoliikumist ning kiire jaemüügi puhul üliolulist miinusesse müüki.

Majandustarkvara Profit – kõik mida ettevõtte juhtimiseks vajad

Majandustarkvara Profit pakub oma klientidele tasuta tarkvarauuendusi ja kasutajatuge, mis tähendab, et Profiti kliendid täiendavate lisakulutustega arvestama ei pea ning saavad alati töötada kõige kaasaegsema tarkvaraversiooniga. 

Statistika

Käsi­raamatud