Spekulandid: mõned hinnad on praegu soodsad

Evli varahalduse juht Veikko Maripuu ütles,
et spekulantide hinnangul on mõned toiduainete hinnad veel odavad. Majanduse
langusfaasis on kasulik ka konkurente üle võtta.

"Spekulandid räägivad, et mõned toiduainete hinnad on odavad, näiteks suhkur, soja ja kakao jäävad praegu oma tipust (ajaloolisest kõrgtasemest - toim) tugevalt alla," ütles Maripuu tänasel toiduainetööstuse aastakonverentsil. Teisalt on osa hindu aga hüppeliselt kasvanud. Näiteks riisi hind on kahekordistunud.

Mitmed riigid nagu Vietnam, Indoneesia, India ja Venemaa keelavad teatud toiduainete väljavedu, Argentiina ja Hiina on kehtestanud kõrged eksporditariifid.

"Mida keeld annab?" küsis Maripuu ja vastas samas, "tal on väga lühiajaline mõju, kuid tekitab ostupaanikat ja põllumees ei võta uut külvipinda kasutusele, kuna ta ei tea, kas saab eksportida."

Maripuu ütles, et riisi väljaveokeeld õhutab tarbijaid riisi kottide viisi toanurka ostma ka siis, kui riis neile ei maitse.

Praegu on õige aeg teha ambitsioonikaid tulevikuplaane, sest majanduse jahtumise faasis on lihtsam laieneda ja konkurente üle osta, soovitas Maripuu Eesti toiduainetöösturitele. Selleks tuleb määrata ülevõetava firma reaalne väärtus, analüüsida tema turupotentsiaali ja teha asi teoks.

"Tugevatele on saabumas huvitavad ajad. Olgugi, et raha on muutunud kallimaks ja vähem kättesaadavaks, saavad head projektid ikka raha," rääkis Maripuu. Ühtlasi soovitas ta firmasid oma finantsaruandlust korrastada ja läbipaistvamaks muuta.

"Toonitan, et raha ei ole kuhugi kadunud, kui teil on head plaanid, saab riskikapitalistidelt ja pankadelt raha küll," julgustas Maripuu.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

SALONSHOP BALTIC OÜ otsib TURUNDUSJUHTI

Salonshop Baltic AS

31. detsember 2018

Tarkvara

AccountStudio - lihtsalt kohandatav terviklik äritarkvara

Äritarkvara, mida on võimalik kohandada erinevate nõudmiste ja tegevusaladega väike- ja suurettevõtetele. Tarkvara liidestab ettevõtte e-poe nii, et tehingud e-poes kajastuvad ilma valu ja vaevata nii laos kui ka raamatupidamises.

RTT kaasaegne kassatarkvara

Kassatarkvara oluliseks eesmärgiks on pakkuda kliendile kiiret ja mugavat teenindust. Suureks trendiks on saanud mobiilsus ehk tarkvara saab kasutada ka nutitelefonis või tahvelarvutis. Loe lähemalt, mis on kassatarkvara valikul oluline ning milliseid eeliseid annab RTT kassatarkvara.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara