Spekulandid: mõned hinnad on praegu soodsad

Evli varahalduse juht Veikko Maripuu ütles,
et spekulantide hinnangul on mõned toiduainete hinnad veel odavad. Majanduse
langusfaasis on kasulik ka konkurente üle võtta.

"Spekulandid räägivad, et mõned toiduainete hinnad on odavad, näiteks suhkur, soja ja kakao jäävad praegu oma tipust (ajaloolisest kõrgtasemest - toim) tugevalt alla," ütles Maripuu tänasel toiduainetööstuse aastakonverentsil. Teisalt on osa hindu aga hüppeliselt kasvanud. Näiteks riisi hind on kahekordistunud.

Mitmed riigid nagu Vietnam, Indoneesia, India ja Venemaa keelavad teatud toiduainete väljavedu, Argentiina ja Hiina on kehtestanud kõrged eksporditariifid.

"Mida keeld annab?" küsis Maripuu ja vastas samas, "tal on väga lühiajaline mõju, kuid tekitab ostupaanikat ja põllumees ei võta uut külvipinda kasutusele, kuna ta ei tea, kas saab eksportida."

Maripuu ütles, et riisi väljaveokeeld õhutab tarbijaid riisi kottide viisi toanurka ostma ka siis, kui riis neile ei maitse.

Praegu on õige aeg teha ambitsioonikaid tulevikuplaane, sest majanduse jahtumise faasis on lihtsam laieneda ja konkurente üle osta, soovitas Maripuu Eesti toiduainetöösturitele. Selleks tuleb määrata ülevõetava firma reaalne väärtus, analüüsida tema turupotentsiaali ja teha asi teoks.

"Tugevatele on saabumas huvitavad ajad. Olgugi, et raha on muutunud kallimaks ja vähem kättesaadavaks, saavad head projektid ikka raha," rääkis Maripuu. Ühtlasi soovitas ta firmasid oma finantsaruandlust korrastada ja läbipaistvamaks muuta.

"Toonitan, et raha ei ole kuhugi kadunud, kui teil on head plaanid, saab riskikapitalistidelt ja pankadelt raha küll," julgustas Maripuu.

Osale arutelus

Toetajad

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

HKScan otsib KATEGOORIAJUHTI

HKScan Estonia AS

27. september 2017

Tarkvara

Innovatiivne ja suurte võimalustega Microsoft Dynamics NAV keskmistele ja suurtele ettevõtetele

Dynamics NAV on Microsofti majandustarkvaradest globaalselt enim müüdud ja kiiremini arenev lahendus, mida on viimasel kümnendil jõuliselt arendatud.

Jaekaubandus – kas valida jäik või paindlik laoarvestuse meetod?

Kaalutud keskmine kui lihtsamini hallatav meetod jaekaubanduses, on enam levinud kui FiFO, sest võimaldab lihtsustatud laoliikumist ning kiire jaemüügi puhul üliolulist miinusesse müüki.

Statistika

Teabevara