Valmistoitude müük kidub

"Ilmselt on hakatud toitu ise valmistama,
sest kulinaartoodete osakaal müügis väheneb," rääkis tänasel Toiduliidu
aastakonverentsil ETK juht Rein Sepp.

Kiire hinnatõusu läbinud kaupade varasemad müügimahud praeguseks taastunud pole.

A-Selveri juht Ain Taube ütles, et nendel on pilt üldjoontes sama. "Võibolla on tõesti hakatud rohkem ise kodus süüa tegema," arutles Taube. Ta märkis samas, et toidukaupade müük tervikuna veel vähenenud pole, ennem satuvad löögi alla tööstuskaubad.

"Pole kunagi olnud nii suurt vahet üldise kasvu ja meie kasvu vahel," rääkis aga Prisma Peremarketi tegevjuht Janne Lihavainen. "Juhtub ilmselt sama, mis Soomes lama ajal. Kui majandusel läheb halvemini, läheb meil paremini," kommenteeris Lihavainen.

Lihavainen ütles, et müügikasvud on suuremad tootegruppides, millest kodus ise midagi valmistada saab. Kasvanud on näiteks jahu müük. "Alkoholi müügi kasv on vähenenud," lisas ta ning pani selle kahanenud Soome turistide arvele.

Osale arutelus

Toetajad

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Nicorex Baltic otsib HULGIMÜÜGI VALDKONNA JUHTI

M-Partner HR OÜ

01. august 2017

Tarkvara

Grossi Toidukaubad: tööajaarvestus muutus kordi lihtsamaks

Grossi Toidukaupade poeketi operaatorfirma OG Elekra AS võttis suvel kasutusele uudse Begin’i tarkvararakenduse, mis muudab aeganõudva tunni- ja tükitöö arvestuse paberil automatiseerituks igakuiseks tööaruannete esitamise ning palgaarvestuse ajakokkuhoidvamaks ja läbipaistvamaks.

Majandustarkvara Profit – kõik mida ettevõtte juhtimiseks vajad

Majandustarkvara Profit pakub oma klientidele tasuta tarkvarauuendusi ja kasutajatuge, mis tähendab, et Profiti kliendid täiendavate lisakulutustega arvestama ei pea ning saavad alati töötada kõige kaasaegsema tarkvaraversiooniga. 

Statistika

Käsi­raamatud