Valmistoitude müük kidub

"Ilmselt on hakatud toitu ise valmistama,
sest kulinaartoodete osakaal müügis väheneb," rääkis tänasel Toiduliidu
aastakonverentsil ETK juht Rein Sepp.

Kiire hinnatõusu läbinud kaupade varasemad müügimahud praeguseks taastunud pole.

A-Selveri juht Ain Taube ütles, et nendel on pilt üldjoontes sama. "Võibolla on tõesti hakatud rohkem ise kodus süüa tegema," arutles Taube. Ta märkis samas, et toidukaupade müük tervikuna veel vähenenud pole, ennem satuvad löögi alla tööstuskaubad.

"Pole kunagi olnud nii suurt vahet üldise kasvu ja meie kasvu vahel," rääkis aga Prisma Peremarketi tegevjuht Janne Lihavainen. "Juhtub ilmselt sama, mis Soomes lama ajal. Kui majandusel läheb halvemini, läheb meil paremini," kommenteeris Lihavainen.

Lihavainen ütles, et müügikasvud on suuremad tootegruppides, millest kodus ise midagi valmistada saab. Kasvanud on näiteks jahu müük. "Alkoholi müügi kasv on vähenenud," lisas ta ning pani selle kahanenud Soome turistide arvele.

Osale arutelus

Toetajad

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tarkvara

Lihtsam viis e-poe loomiseks

Müü oma tooteid kasutades Eesti suurimat pilve-põhist platvormi! Meie võimas e-poe lahendus annab sulle kõik vajalikud tööriistad ehitamaks endale sobiv e-pood.

Innovatiivne ja suurte võimalustega Microsoft Dynamics NAV keskmistele ja suurtele ettevõtetele

Dynamics NAV on Microsofti majandustarkvaradest globaalselt enim müüdud ja kiiremini arenev lahendus, mida on viimasel kümnendil jõuliselt arendatud.

Statistika

Teabevara