Märtsis kukkus jaemüük 4 protsenti

Jaekaubandusettevõtete kaupade jaemüük
vähenes 2008. aasta märtsis eelmise aasta märtsiga võrreldes püsivhindades 4%,
teatas statistikaamet.

Veebruaris veidi hoogustunud jaemüügi kasv pöördus märtsis langusesse.

Märtsis oli jaekaubandusettevõtete kaupade jaemüük 4,5 miljardit krooni. Toidukaupade kauplustes jäi jaemüük eelmise aasta märtsiga võrreldes samale tasemele, tööstuskaupade kauplustes aga vähenes 8%. Kaupade jaemüük vähenes eelmise aasta märtsiga võrreldes enamikul tegevusaladel v.a postimüük ning apteegikaupade ja kosmeetikavahendite müük. Kõige rohkem vähenes jaemüük tekstiiltoodete, rõivaste ja jalatsite kauplustes ning majatarvete, kodumasinate, rauakaupade ja ehitusmaterjalide kauplustes.

Võrreldes eelmise kuuga vähenes jaekaubandusettevõtete kaupade jaemüük sesoonselt korrigeeritud andmetel püsivhindades 4%.

Jaekaubandusettevõtete müügitulu oli märtsis 5,3 miljardit krooni, millest kaupade jaemüük andis 85%. Eelmise aasta märtsiga võrreldes suurenes müügitulu jooksevhindades 3% ja eelmise kuuga võrreldes 7%.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

SALONSHOP BALTIC OÜ otsib TURUNDUSJUHTI

Salonshop Baltic AS

31. detsember 2018

Tarkvara

RTT kaasaegne kassatarkvara

Kassatarkvara oluliseks eesmärgiks on pakkuda kliendile kiiret ja mugavat teenindust. Suureks trendiks on saanud mobiilsus ehk tarkvara saab kasutada ka nutitelefonis või tahvelarvutis. Loe lähemalt, mis on kassatarkvara valikul oluline ning milliseid eeliseid annab RTT kassatarkvara.

AccountStudio - lihtsalt kohandatav terviklik äritarkvara

Äritarkvara, mida on võimalik kohandada erinevate nõudmiste ja tegevusaladega väike- ja suurettevõtetele. Tarkvara liidestab ettevõtte e-poe nii, et tehingud e-poes kajastuvad ilma valu ja vaevata nii laos kui ka raamatupidamises.

Statistika

E-KAUBANDUS

Teabevara