Väo Paas: killustikul läheb veel hästi, teid on vaja ehitada

Väo Paasi juhi Veljo Haube sõnul on
ehitusmaterjalide tootmise turu jahutajaks majanduse kasvutempo langus,
tarbimise vähenemine ja kinnisvaraturu kokkukuivamine.

„Majanduse kasvutempo on langenud. Pangad ei anna uut laenuraha enam nii lihtsalt ning ka tarbimine on vähenenud. Eesti kinnisvarasektori areng viimasel aastal on ju olnud selline, et külad põllu serval või peal on valmis saanud või pooleli jäänud. Tallinnas ja mujal on palju uusi kortereid, mis on müümata. Uusi ei alustata, enne tuleb valmis asjad maha müüa. Tootmis- ja laopindu veel ehitatakse, küll vähem kui varem. Juurdepääsuks tuleb ka teed ehitada, selleks läheb meie killustik veel hästi,” kommenteeris Haube ehitusmaterjalide tootmise langust.

Haube sõnul ei lähe põud ehitusturul ka nende ettevõttest mööda. “Tulud vähenevad. Tuleb vaadata milliseid kulusid kärpida annab,” sõnas juht, lisades, et kuna ettevõtte ekspordiga ei tegele, on hästi märgata, mis siseturul toimub.

“Siseturul on nõudlus märgatavalt vähenenud. Need ettevõtted, kes stabiilselt ekspordiga tegelevad, peaksid veel kaua edukad olema,” nentis Haube.

Mis ootab ettevõtet aga käesoleval aastal, ei ole veel selge. Prognoosid eriti helged ei paista. Nimelt on firmajuht arvamusel, et käesolev aasta toob kaasa killustiku tootmismahtude langemise.

“Arvame, et ka killustiku tootmismahud langevad, Eesti mastaabis rohkem ja Harjumaal vähem. Riiklik tellimus uutele teedele või vanade ümberehitamisele võiks tähendada mahtude suurenemist, aga midagi uut suuremat pole kuulda, olemasolevad tellimused Tartu mnt-l ja Lennuvälja rajad saavad suvega lõpetatud. Sügis-talv võib päris kõle tulla,” kirjeldas Haube käimasolevat aastat.

Üldist pilti kirjeldades ei arva Haube, et Eesti majanduses midagi väga halvasti oleks. Mõned ettevõtted on oma kasvuvõimalusi optimistlikumalt, mõned konservatiivsemalt hinnanud.

“Eks mõned pankrotid tulevad, aga see on tegijate turu puhastumine. Pole hullu, aeg on sobiv sihtide seadmiseks ja uueks tõusuks valmistumiseks. Palju halvem tootmise vähenemisest on olukord kaevandatava lubjakivi varudega, neid ei ole Tallinna lähikonnas juurde tehtud. See aga tähendab tulevikus ehituse kallinemist tänu veomaa pikenemisele,” rääkis Haube.

Osale arutelus

Toetajad

Jälgi Kaubandust sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

HKScan otsib KATEGOORIAJUHTI

HKScan Estonia AS

27. september 2017

Tarkvara

Jaekaubandus – kas valida jäik või paindlik laoarvestuse meetod?

Kaalutud keskmine kui lihtsamini hallatav meetod jaekaubanduses, on enam levinud kui FiFO, sest võimaldab lihtsustatud laoliikumist ning kiire jaemüügi puhul üliolulist miinusesse müüki.

Innovatiivne ja suurte võimalustega Microsoft Dynamics NAV keskmistele ja suurtele ettevõtetele

Dynamics NAV on Microsofti majandustarkvaradest globaalselt enim müüdud ja kiiremini arenev lahendus, mida on viimasel kümnendil jõuliselt arendatud.

Blogid

Statistika

Teabevara